oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
čtvrtek 30.6., přip.
AC Sparta Praha 3
SFC Opava 0
sobota 2.7., příp.
SFC Opava 
11:00
 Pov. Bystrica

Dvanáctka si poradila s Černovírem

01.02.2017, autor Redakce
Opava – Fotbalisté výběru U-12 Slezského FC mají za sebou další přípravné utkání. Tentokrát se na kylešovické umělce střetli s týmem Slovanu Černovír, jehož kádr disponoval staršími a fyzicky vyspělejšími hráči. Opava si však se soupeřem dokázala poradit a zvítězila v poměru 4:0.

Hlavní ingredienci v receptu na černovírského soupeře spočívali především v aktivnější hře, lepším pohybu, individuálním prosazování a kvalitní kombinace. Domácí byli také silnější na míči. Všechny tyto faktory způsobily, že po většinu zápasu se hrálo na půlce Slovanu anebo přímo před jeho bránou.

„Utkání jsme odehráli na celé hřiště. Za předvedenou hru, chuť a neustálou aktivitu zaslouží všichni kluci pochvalu a jsem velmi rád, jak jsme se v tomto utkání prezentovali a udrželi kvalitu našeho herního projevu během celého zápasu. Sedm hráčů z našeho týmu navíc doplnilo tým U-13, který odehrál v ten den přípravný zápas v Chlebičově s polským týmem Czenstochowou.

Náš celek proto doplnil Danek Kubát a Filip Endrych z U-11, kteří mě mile překvapili. Odehráli kvalitní utkání, oba dva se navíc zapsali i střelecky,“ komentoval kouč opavské dvanáctky Martin Kotala.

„Na závěr jen ještě dodám, že celkově s výkonem panuje spokojenost. Hlavně bylo vidět, že celý tým si to na hřišti užíval,“ dodal.

SFC Opava U-12 - Slovan Černovír 4:0
Branky: Danek Kubát, Dominik Stareček, Lukáš Vyležík, Filip Endrych.
Sestava Opavy: Adam Cileček, Filip Endrych, Filip Kokeš, Danek Kubát, Lukáš Lazecký, Dominik Malý, Matyáš Piernik, Daniel Sukdol, Dominik Stareček, Martin Svoboda, Albert Vlašánek, Lukáš Vyležík.