oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava

Tisková zpráva k přestupům Janetzkého, Fendricha a Puškáče

17.02.2017, autor Tisková zpráva
Opava – V kádru opavských fotbalistů došlo k několika změnám, o kterých by Slezský FC rád informoval prostřednictvím níže přiložené tiskové zprávy.

Jakub Janetzký měl od SFC několik měsíců nabídku na prodloužení profesionální smlouvy o dva a půl roku do 30. 6. 2019. Po několika konzultacích se svým agentem se domluvili, že jeho fotbalová kariéra se kvalitativně posune přestupem do Jablonce. Přestup byl rozhodnutím Jakuba a jeho agenta. Slezský FC má v případě hráče, kterému končí smlouva jen dvě varianty:

  1. Spolupracovat a hráče prodat přestupem do jeho agentem dojednaného klubu.
  2. Nespolupracovat s hráčem i agentem a od 1. 7. 2017 o hráče přijít, protože již nebude mít platnou smlouvu.

Slezský FC nebude bránit Jakubovi v jim vybrané kariéře. I když se rozhodl nepodepsat prodloužení smlouvy v SFC a přestoupit, uděláme maximum pro jeho fotbalový rozvoj.

„Jak s agentem Jakuba Janetzkého, tak vedením Jablonce se velmi dobře známe. Vážíme si jejich férového přístupu k řešení agendy přestupů hráčů mezi SFC a Jabloncem. Vyjednané podmínky jsou pro SFC, který nebyl ve výhodné pozici, lepší než bývá standardem. Podmínky přestupu Jakuba Janetzkého se dojednávaly déle než rok. Klub preferoval, aby Jakub Janetzký prodloužil smlouvu minimálně do 30. 6. 2019,“ říká předseda představenstva Slezského FC Opava Marek Hájek.

„Navíc jsme vyjednali, že Jakub bude v SFC na hostování do 30. 6. 2017, aby náš tým bojující o postup do první ligy zůstal pohromadě, a Jakub se mohl společně s ostatní hráči porvat o postup,“ dodává Marek Hájek.

K přestupu Janetzkého se vyjádřil také generální manažer Alois Grussmann: „Jakub je náš odchovanec. Za SFC odehrál celou mládežnickou kariéru a je několikanásobným mládežnickým reprezentantem ČR. Výrazně pomohl udržet 1. ligu dorostu, kdy hrával jak za A-tým, tak za ligový dorost. V klíčových utkáních se mládeži SFC obětoval a zápasy dokonce odehrál i přes zranění. Za jeho přístup k SFC i fotbalu mu patří poděkování. V jeho budoucí kariéře mu přejeme úspěchy.“

„Opavská fotbalová veřejnost nezná všechny podmínky transferů hráčů mezi SFC a Jabloncem. Připomenu, že loni jsme z Jablonce získali na přestup jednu z opor obrany Dominika Simerského, který u nás předtím hostoval. Uvítali jsme, že v rámci přestupu Jakuba Janetzkého do Jablonce se vyřešil i přestup brankáře Viléma Fendricha do SFC, kde dosud hostoval,“ dodává Grussmann.

Slezský FC reinvestuje finance z přestupu do nákupu hráčů. „Nebyli jsme v pozici, kdy bychom museli hráče prodat k zajištění provozu klubu. Ten je zabezpečen finančně do konce sezóny i bez výnosů z přestupů a hostování hráčů,” upřesňuje předseda představenstva SFC Marek Hájek. Do Opavy už přestoupil nadějný útočník David Puškáč. „Tím jsme prozatím uzavřeli hráčský kádr pro boje o první ligu, které nás čekají na jaře,“ připomíná Alois Grussmann.

„V létě před sezonou jsme si stanovili jasný cíl, podmínky a motivace. Vývoj soutěžního ročníku po podzimní části nás opravňuje i v jarní části soutěže bojovat o nejvyšší příčky a postup do první ligy. Věříme, že nám v tom naši skvělí fanoušci pomohou. V tomto týdnu se náš A-tým připravuje na herním soustředění v Uherském Brodě a podmínky si hráči i členové realizačního týmu velmi pochvalují. Další pozitivní zpráva je, že vyšetření Zdeňka Pospěcha neprokázalo vážnější poranění již operovaného kolene,“ uzavírá generální manažer Slezského FC Opava.