oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 23.6., příp.
SFC Opava 
od 15:00
 Vítkovice
SFC útočí na postup

Jaro se blíží, Slezský FC vyhlásil útok na postup

01.03.2017, autor Redakce | FOTO: Deník / Radek Hlavjenka
Opava – S jasným cílem vstupuje do fotbalového jara Opava. Tým trenéra Romana Skuhravého chce z aktuální třetí pozice útočit na postup do nejvyšší soutěže.

„Opava je ekonomicky stabilizovaný klub, poprvé jsme dostali do plusu. Máme zajištěno finanční plnění pro hráče za každý vyhraný zápas, jak doma, tak venku. Tím chci poprosit trenéry a hráče, aby ho vypotřebovali,“ zahájil s úsměvem středeční tiskovou konferenci předseda představenstva Marek Hájek.

„Rádi bychom šli do první ligy s financemi a stadionem, který potřebuje investici, tak abychom ho nastavili na první ligu. Víme, že na první ligu potřebujeme trojnásobný budget, než na druhou nejvyšší soutěž. Chtěli bychom v ní hrát totiž důstojnou roli. Je třeba dojít k absolutní shodě s vlastníkem, kterým je město. Vše bude otázkou rychlého rozhodnutí,“ podotkl Hájek.

„Před sezonou jsme si stanovili opatrnější cíle, s tím, že chceme hrát do pátého místa, abychom na sebe příliš neupozorňovali. Nevím, zda nám tato taktika od něčeho uchránila, protože jsme hráli dobrý fotbal. Po podzimu musíme udělat maximální úsilí k tomu, abychom postoupili. Pokud se nám to podaří, budeme nadšení. Pokud ne, musíme se o to pokusit příští rok,“ dodal.

Slovo si vzal náměstek primátora Martin Víteček: „Město dalo najevo, že chce podporovat fotbal na nejvyšší úrovni. Podporujeme mládež, investujeme do zázemí. Pracujeme na získání dotace, která poslouží na obměnu umělé trávě v Kylešovicích. Schválili jsme investici do zabezpečení stadionu. Do inkriminovaného utkání s ostravským Baníkem by vše mělo nachystáno.“

Co se týká hráčského kádru, v něm k žádným převratným změnám nedošlo. „Největší průvan jsme udělali před startem soutěže. V zimě jsme nechtěli do kádru zasahovat. Jsem rád, že se nám ho podařilo udržet. Do ligového Jablonce odchází Jakub Janetzký, ale to vnímám jako pozitivum směrem k naší práci s mládeží, že dokážeme vychovat hráče pro ligu. Kuba navíc jaro odehraje u nás,“ řekl generální manažer Alois Grussmann, který ještě k jarním cílům poznamenal: „Sám jsem na vlastní kůži zažil, jaké je to s Opavou postupovat do ligy. Moc bych to přál současným hráčům i fanouškům.“

Slezský FC má za sebou zimní přípravu, která se podle slov trenéra Romana Skuhravého povedla. „S přípravou jsem spokojený. Trochu mi ji kazí zdravotní problémy Tomáše Smoly, Jakuba Janetzkého a Zdeňka Pospěcha. První dva by měli být na Znojmo připraveni. Zdena Pospěch dostal úkol být nachystaný na třetí kolo,“ řekl opavský kouč.

„Měli jsme výborné podmínky k přípravě. Pozitivně hodnotím soustředění v Uherském Brodě. Na jaro jsme dobře připraveni. Chceme předvádět fotbal takový, za který se po devadesáti minutách můžeme podívat do očí sobě i fanouškům. Samozřejmě, nejsem 400 kilometrů od rodiny jen proto, abych hrál o páté místo. Reálně máme na to, abychom hráli o postup,“ zakončil Roman Skuhravý. Stejného názoru byl i kapitán Zdeněk Pospěch.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies