oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.7., příp.
Skalica 2
Slezský FC Opava 0
sobota 21.7., 1.kolo
Sparta 
od 19:00
 SFC Opava
Ohlasy Kuzmanoviće

VIDEO: Při penaltě měl husí kůži. Ale věřil jsem si, hlásí Kuzmanović

08.03.2017, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Konec utkání se blížil. Běžela 85. minuta, když střídajícího Puškáče ve vápně zezadu srazil ex-opavský obránce ve znojemských službách Mezlík. Penalta! Míč si nachystal Nemanja Kuzmanović a nezaváhal. V klíčové chvíli zachoval chladnou hlavu a svou trefou zařídil Opavě alespoň bod.

„Chtěli jsme všechny tři body, ale bohužel jsme prospali první poločas… nebo tedy ne úplně celý poločas. Začátek jsme chytili dobře, měli jsme tlak, ale bohužel jsme to nedotlačili do brány, a pak nás rozhodila penalta,“ vrací se k zásahu Teplého ve 29. minutě.

„Nakonec ani být neměla. Marko (Radić – pozn. red.) říkal, že ho míč trefil do hlavy, ale teď už je to jedno. Rozhodčí měl těžkou situaci. Neviděl to,“ pokračuje Kuzmanović.

Opavští měli brzy možnost vyrovnat. Pokutový kop za faul na Smolu ale neproměnil Schaffartzik. „Přišel šok, že prohráváme 0:1. Ten pak vystřídala radost, že máme penaltu. Musím říct, že gólman tam skočil famózně. Schaffa to nekopl vůbec špatně, do strany. Gólman to tečoval do tyče a ven. Dlouho jsem neviděl takový zákrok brankáře. Poté jsme dostali gól, bylo to hektické. Nehráli jsme naši hru, nakopávali jsme míče. Všude jsme byli pozdě. Já osobně úplně všude,“ sype si popel na hlavu srbský útočník.

„Po poločase jsme si sedli a řekli, že s tím musíme něco udělat. Útočili jsme, Znojmu se otevřel prostor na brejky a potrestalo nás. Javůrek měl štěstí, že se k němu míč odrazil, ale trefil to krásně,“ přiznává.

Slezský favorit tak prohrával o dva góly a musel jednat. „Kluky musím za výsledek 2:2 pochválit. Ukázali jsme charakter, nechtěli jsme to vzdát a vrátilo se nám to tím, že jsme dali dva góly. Myslím si, že tam byl i čas na třetí gól. Hodilo by se nám ještě aspoň pět minut. Měli jsme příležitosti. Možná, že nám chyběla síla dotlačit míč do brány. Před zápasem by pro nás byl bod málo. Když si ale vezmeme, že jsme v 60. minutě prohrávali 0:2, musíme s ním být spokojeni,“ má jasno sedmadvacetiletý fotbalista.

V závěru snížil Zapalač a po výše zmíněném faulu Mezlíka na Puškáče proměnil penaltu právě snajpr ze Srbska. „Na penalty jsme určení. Schaffa je určený jako první. Vždyť proměnil deset penalt. Teď to kopl taky dobře. Stane se, že to nevyjde. Druhou jsem si vzal já a naštěstí jsem to proměnil. Věřil jsem si. Když jsem slyšel skandování „My chceme gól!“ měl jsem husí kůži, ale povzbudilo mě to. Říkal jsem si, že si vyberu stranu a trefil jsem to,“ popisuje Kuzmanović.

V pátek se opavští fotbalisté představí na půdě Ústí nad Labem, které na úvod jara prohrálo v Ostravě. „Zápas jsem viděl osobně. Ústí má svou kvalitu. Doma hraje lépe než venku. Budou na nás nachystaní, určitě se dívali na naše utkání, takže uvidíme. Rozdáme si to a doufám, že tam odčiníme tenhle zápas. Kdybychom vyhráli s Ústím, se čtyřmi body z prvních dvou zápasů můžeme být spokojeni,“ tvrdí útočník Slezského FC.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies