oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.7., příp.
Skalica 2
Slezský FC Opava 0
sobota 21.7., 1.kolo
Sparta 
od 19:00
 SFC Opava
Očima trenéra Skuhravého

Výhru jsme potřebovali. Posune nás dál, věří Roman Skuhravý

11.03.2017, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
Opava – Slezský FC po vydřené remíze se Znojmem zabral a na severu Čech urval tři body. Opavští zvítězili v Ústí nad Labem díky trefě Smoly a dotáhli se na druhý Baník.

„Jsem rád za kluky, protože tuhle výhru jsme potřebovali. Myslím si, že náš výkon nebyl úplně stoprocentní, ale potřebovali jsme vyhrát. Jsem přesvědčen, že to je ten moment, který nás posune dál. Musím vyseknout poklonu domácím, protože z mého pohledu to byl dobrý výkon z obou stran. Patrná byla snaha o kombinační fotbal,“ pochvaluje si opavský trenér Roman Skuhravý.

V prvním poločase měli Slezané optickou převahu, jenže hráli v podstatě jen po šestnáctku. Naopak domácí si využili dvě tutovky. „Přežili jsme dvě nebezpečné situace v první půli a tu naši příležitost jsme využili,“ vrací se Skuhravý k trefě Smoly z 48. minuty.

Po úvodní brance Opava ústecký celek zatlačila, jenže gólovou pojistku nepřidala. „Trošičku mě to mrzí, protože co tam měl Kuba Janetzký, bychom měli proměňovat,“ má jasno opavský kouč. „Jasně jsme si řekli, že necheme hrát jako v pondělí. Hrálo se na těžkém terénu, ale snaha tam byla. Ve hře nám stále chyběla lehkost, ale věřím, že to přijde proti Baníku,“ dodává Skuhravý.

Teď čeká opavské fotbalisty přímá bitva o druhou příčku. V sobotu se ve slezské metropoli představí ostravskž Baník. „K soupeřům si vždycky říkáme, jakým způsobem eliminovat jejich silnou stránku. Především se ale chceme soustředit na svou hru. Chceme tvrdě pracovat a uvidíme, co pro nás bude do další fáze sezony znamenat tato výhra. Každopádně před Baníkem je to pro nás obrovské plus. Na derby se důkladně připravíme,“ uzavírá kouč Slezského FC.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies
 
Dnes v 19:00
AC Sparta Praha
Slezský FC Opava