oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.7., příp.
Skalica 2
Slezský FC Opava 0
sobota 21.7., 1.kolo
Sparta 
od 19:00
 SFC Opava
Ohlasy Jana Žídka

Opava nic nebalí. Budeme bojovat do posledního kola, hlásí Žídek

20.03.2017, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
Opava – Vyrostl ve velkou fotbalovou personu. Není to tak dávno, co se opavský odchovanec velkou oklikou vrátil do Slezského FC a během krátké doby se stal kapitánem. Obránce Jan Žídek patří ke klíčovým mužům Opavy. Skvěle řídí defenzivu, hecuje spoluhráče. Zkrátka lídr každým coulem. Jak vnímá porážku ve slezském derby?

„Jsem z toho strašně smutný. Teď si budeme říkat, že je to fotbal, ale podle průběhu jsme si nezasloužili prohrát ani remizovat. Až na jednu situaci jsme podle mě byli celý zápas lepší,“ myslí si Jan Žídek.

„Bylo to utkání o jednom gólu a bohužel ztrácíme čtyři body. Před námi je ale hodně kol. Nic nebalíme,“ dodává odhodlaně.

Opavští přitom mohli jít hned na začátku utkání do vedení, jenže Jurečka velkou příležitost neproměnil. Po změně stran se Slezský FC nadechl k solidnímu náporu. Obrana Baníku v čele s gólmanem Petrem Vaškem ale odolala a střídající opavský odchovanec v závěru rozhodl o exportu tří bodů do Ostravy.

„Chyběla nám větší agresivita a chuť dát gól. Přitom to v nás je. Všichni si musí uvědomit, že hraje o postup a pro lidi. Nevím, jak to říct, ale někteří kluci do toho musí dát všechno, co v nich je, což tak nyní podle mě nebylo,“ soudí.

Derby podtrhla vynikající atmosféra. K opavskému kotli se zapojovaly také ostatní tribuny. Mimo stadion ale bylo živo. Za tribunou H na začátku utkání duněla pyrotechnika.

„Věděli jsme, že na stadionu se to ohlídá, o ostatní jsme se nezajímali. Atmosféra byla fantastická. Vnímal jsem to trochu více než proti Plzni. O to víc jsem chtěl vyhrát. Věděl jsem, že tyto velké zápasy umíme zvládnout. Herně jsme to jakžtakž potvrdili, ale výsledkově ne,“ štve Žídka.

Opava pohrdla šancí dostat se na druhé místo tabulky před Baník. Teď na něj ztrácí čtyři body, v kontextu vzájemných utkání pět. „Čtyři body jsme ztráceli už minulý týden a vidíte, jak to dopadlo. Venku se bude hrát špatně komukoliv, takže si myslím, že v žádném případě není rozhodnuto. Budeme bojovat do posledního kola,“ slibuje opavský kapitán.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies
 
Dnes v 19:00
AC Sparta Praha
Slezský FC Opava