oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava

Velká fotbalová bitva je tady, do Opavy míří Brno

23.03.2017, autor Redakce
Opava – Bude to velká fotbalová bitva, s nadsázkou můžeme říci, že o pohárovou Evropu. Opavské borce čeká čtvrtfinále MOL Cupu. Jako jediný tým z druhé nejvyšší soutěže se totiž probojovali mezi nejlepší osmičku v České republice.

A neděle nemusí být posledním pohárovým dnem. Brněnská Zbrojovka je pro Slezský FC hratelným protivníkem.

Nedělní duel slibuje zajímavou podívanou. „Beru to jako jeden z vrcholů sezony. Naše pohárová cesta je úspěšná. Mezi nejlepší osmičku jsme se dostali přes nejtěžšího možného soupeře,“ říká trenér Roman Skuhravý.

„Brno je favoritem, my můžeme překvapit. Bereme to tak, že nás čeká nádherný zápas. Věřím, že to tak berou i naši fanoušci a opět budou naším dvanáctým hráčem,“ podotýká kouč Slezského FC.

Brno rozhodně nebere pohár na lehkou váhu, do Opavy dorazí už v sobotu. „Zprvu jsme upřednostňovali ligu, s postupem času jsme začali brát pohár vážně. Dostali jsme se daleko a končit rozhodně nechceme,“ zdůrazňuje opora brněnské Zbrojovky Pavel Zavadil.

Pro něj bude mít utkání zvláštní náboj, přece jenom je Opava už čtrnáct let jeho domovem. „V opavském klubu mám řadu známých. Od vedení, až po trenéry přípravek. Na zápas se moc těším. Diváci uvidí dobrý fotbal. Opava má kvalitní tým,“ skládá soupeři poklonu Pavel Zavadil.

Opava je připravena porvat se o úspěch. „Soupeř má zkušený tým. Jeho osa je velice kvalitní,“ konstatuje Roman Skuhravý.

Hráči jako Melichárek, Pavlík, Jablonský, Zavadil, Polák, Škoda nebo Řezníček mají odkopaných řadu velkých a těžkých bitev. „Musíme si dát pozor na jejich standardní situace a snažit se podat výkon, kterého jsme schopni,“ pokračuje opavský kouč. „Do zápasu půjdeme v nejsilnější možné sestavě,“ dodává.

Kompletní bude i Brno. Utkání má výkop v neděli 26. března ve 12.15. Zápas bude v přímém přenosu vysílat stanice ČT sport.

Kdy a kde koupit lístek?

Vstupenky na pohárový duel s Brnem lze získat v předprodeji, který byl zahájen ve středu 22. března a bude trvat až do pátku 24. března do 18 hodin, kdy bude ukončen.

Vstupenky si v předprodeji můžete zakoupit pouze ve fanshopu Slezského FC na stadionu. Vždy v době od 9 – 11 hodin a odpoledne od 15 do 18 hodin.