oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.7., příp.
Skalica 2
Slezský FC Opava 0
sobota 21.7., 1.kolo
Sparta 
od 19:00
 SFC Opava
Zápasy třináctky

Třináctka má za sebou první jarní zápasy

06.04.2017, autor Redakce
Opava – Do druhé poloviny letošní sezony vstoupila také opavská třináctka. Kluci nejprve narazili na silný Frýdek-Místek, kterému podlehli 4:7. Hned v dalším zápase proti Hlučínu si však napravili chuť a vyhráli 5:1.

Frýdek vede tabulku a jeho výkon tomu odpovídal. Před třemi týdny se ale opavské třináctce v přípravném klání povedlo tohoto soupeře porazit. I díky tomu si mladí fotbalisté SFC věřili. „Bohužel naše odhodlání zůstalo jen v kabině a od první minuty jsme jen čekali, co předvede soupeř. Hráli jsme hluboko pod svoje možnosti, jako bychom měli před soupeřem až příliš velký respekt. Celkově byl zápas takový ospalý, bez nějakých emocí a tak nějak se jen odehrál. My měli malý pohyb a strach něco vymyslet. Soupeř i přesto, že na své možnosti také nepředvedl zdaleka to nejlepší, byl lepší prakticky ve všem a vyhrál zcela zaslouženě,“ komentoval trenér U-13 Radim Maloch.

Druhý jarní zápas byl pro Opavu o poznání veselejší. Opavská hra proti Hlučínu šla ve srovnání s předchozím utkáním o poznání nahoru. „První třetinu se hrál vyrovnaný zápas, kdy soupeř měl o něco více ze hry, šel do vedení a my vyrovnali až v poslední minutě třetiny. Od třicáté minuty jsme začali více běhat, přesněji kombinovat a prosazovat se čím dál více, z čehož přicházely i šance a góly. Za odmakanou druhou a třetí třetinu jsme si tento zápas zasloužili vyhrát. Měl vcelku vysokou úroveň,“ poznamenal Radim Maloch.

SFC Opava U-13 – FC Hlučín U-13 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Branky SFC: Vala 3, Krömer, Katschmarz.
SFC Opava U-12 – MFK Frýdek Místek U-12 4:7 (1:3, 0:2, 3:2)
Branky SFC: Krömer, Poštulka, Chládek, Hendrych.

Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies