oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Jaroslav Kostelný: Pro hráče je nejhorší, když nemůže nastupovat

14.02.2013, autor Redakce
Střední obránce Slezského FC ve středu naskočil do přípravného utkání v Nitře poté, co předchozích šest zápasů musel vynechat kvůli nataženému stehennímu svalu.

„Vypadá to, že by to už mělo být v pohodě. Trénuju naplno,“ tvrdí Jaroslav Kostelný. „Je tam sice cítit ten výpadek, kdy jsem čtrnáct dní netrénoval, ale z hlediska vyléčení ze zranění by mělo být všechno v pořádku,“ dodává slovenský obránce.

Jaroslav Kostelný patří k těm, kteří těžce snášejí pauzu od fotbalu. Se spoluhráči se snažil být i v době, kdy nemohl hrát. S týmem cestoval také do polských Tych, kde byl pouze v roli diváka. K vynechaným utkáním říká: „Pro hráče je nejhorší věc, když nemůže do zápasu zasáhnout a sleduje spoluhráče zpoza čáry nebo z tribuny. Trhá to se mnou při každé události na hřišti.“

Do utkání s Nitrou naskočil v druhém poločase a podle slov trenéra Vavrušky na jeho výkonu nebylo znát, že by měl herní výpadek. „Proti Nitře to bylo v pohodě, necítil jsem žádný problém: Odehrál jsem asi jen čtyřicet minut, ale jinak jsem se cítil naprosto v pořádku,“ říká 27letý obránce.

„Zápas sám o sobě nebyl špatný, šance byly na obou stranách. Kdyby byl ten terén lepší, byl by to dobrý zápas na pohled,“ dodává Jaroslav Kostelný k utkání, v němž se hráčům zastavovaly přihrávky v kalužích vody.

Nekompromisní obránce na hřišti vystřídal Mariána Štrbáka, jenž se jako volný hráč připojil k týmu těsně před zápasem a v pondělí začíná trénovat s týmem v Opavě. „Konkurence v kádru je vždy dobrá, hráče to posouvá dále,“ říká k potenciální posile Jaroslav Kostelný.

Hráči Slezského FC mají za sebou nejtěžší část přípravy a nyní je čeká už jen jeden zápas před zahájením jarní části sezóny. „Příprava byla těžká. Nebyly to ale žádné extrémy, trénovalo se nám dobře,“ tvrdí Jaroslav Kostelný. „Soustředění bylo také v pohodě. Jenom škoda, že jsem byl zraněný a nenatrénoval jsem toho víc,“ dodává slovenský obránce.

„Na soustředění jsem byl v Luhačovicích poprvé. Předtím jsem na místním hřišti nastoupil jen jednou proti Zlínu, když jsem hrál za Ružomberok. Prostředí jsem nijak neobdivoval, měl jsem problém se svým zraněním, takže jsem do města ani nechtěl chodit a zdržoval jsem se na hotelu,“ uzavírá rozhovor Jaroslav Kostelný.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies