oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 29.2., 23.kolo
SFC Opava 
od 14:30
 Olomouc
Třináctka v Maďarsku

Třináctka byla na turnaji v Budapešti

14.04.2017, autor Redakce
Opava – Mezinárodní fotbalový turnaj na počest už zesnulého fotbalového olympijského vítěze Zoltána Vargy se před nedávnem uskutečnil v budapešťské městské části Zugló. Nechyběla na něm ani třináctka Slezského FC, která nakonec obsadila sedmé místo.

Turnaje se účastnilo čtrnáct týmů a hrálo se na hřišti s umělým povrchem. Byla zde přítomna také tradiční budapešťská mužstva Ferencváros a MTK. Kromě Opavy přijela z Polska i Ratiboř anebo rumunské celky Csíkscicsó a Alsorákos.

Výsledky SFC

Základní skupina: SFC U-13 – Ratiboř U-14 0:2, SFC – Csíkcsicsó 3:0, SFC – Alsórákos 6:0. Postup ze druhého místa.
Čtvrtfinále: SFC – Grund 1986 FC 0:1
O 5. - 8. místo: SFC – BVSC-Zugló 0:3
O 7. - 8. místo: SFC – KISE 2:1.
Konečné pořadí: 1. Ferencváros Budapešť, 2. Grund 1986 FC, 3. Ratiboř U-14, ... 7. SFC Opava U-13.

Hodnocení trenéra Marcela Klajmona

„Šlo o velmi kvalitní turnaj a kluci měli možnost konfrontace a vyzkoušeli si, jak jsou na tom v porovnání s týmy z Polska, Rumunska a předními týmy z Budapešti. Na turnaji střídali dobré chvilky se slabšími, avšak v důležitých momentech se bohužel nenašel nikdo, kdo by vzal odpovědnost na sebe a strhl by výkon celého mužstva, protože si myslím, že fotbalovou kvalitu máme na to, abychom některá utkání zvládli daleko lépe.

Celkový pobyt však musím hodnotit velmi pozitivně, protože domácí se ukázali jako skvělí hostitelé a celý program byl hodně bohatý. Kluci si užili projížďku výletní lodí po Dunaji, dále pak prohlídku zbrusu nové Groupama Arény domovského stánku Ferencvárose Budapešť, včetně jeho muzea a síně slávy.

Mohli si zahrát v obrovském bowlingovém centru a vyzkoušet různé hry a atrakce a nakonec si domů odvezli i spoustu dárečků včetně fotbalových míčů a různých suvenýrů.“

Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies