oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 22.2., 22.kolo
Slavia 
od 14:30
 SFC Opava
Patnáctka ovládla turnaj v Itálii

Skvělý úspěch! Patnáctka zvítězila v italském Rimini

22.04.2017, autor Redakce
Rimini, Opava – Na mezinárodním turnaji Trofeo Adriatico, který se konal v Itálii, konkrétně v Rimini, nechyběly ani dva týmy Slezského FC. Šlo o opavskou čtrnáctku a patnáctku. Starší výběr ve své kategorii dokonce nenašel přemožitele.

V Rimini se přitom představilo 180 celků od U-9 po U-17. Organizačně bylo o mladé Opavany postaráno velice dobře. „Utkání se hrála na okolních hřištích oblasti Rimini a závěrečné finálové zápasy pak na hlavním stadionu za účasti všech týmů. Kluci si odvezli spoustu zážitků nejen z cesty samotné, ale také vnímali jinou kulturu, prostředí, zvládali i jazykovou bariéru a v neposlední řadě jsme po sportovní stránce zanechali dobrý dojem,“ komentoval kouč opavské čtrnáctky Radovan Morong.

Mladší tým se v šestičlenné skupině postupně utkal s italskými a jedním německým celkem. Do závěrečného finále si postup zajistil pouze vítěz skupiny. Opava ale měla na kontě dvě vítězství, jednu remízu a dvě porážky, takže se dál nedostala.

Patnáctce se dařilo o poznání více. Pětičlennou skupinou prošla bez ztráty kytičky, zvítězila v semifinále a opanovala také finálový souboj s Realem Matapontino. V tomto klání oslavila výhru 4:1. „Úroveň jednotlivých zápasů byla různorodá. Byly zde týmy se slabší výkonností, ale i celky, které měly kvalitu v herním projevu. Pro kluky je to jistě neocenitelná zkušenost,“ pokračoval Radovan Morong.

„Velké poděkování patří vedení klubu, který se finančně a z větší části podílel na realizaci této akce. I s pomocí rodičů a pořádají agentury Euro-Sporting jsme mohli změnit prostředí a konfrontovat se s kluby jiných zemí,“ dodal na závěr.

Výsledky SFC Opava U-14

Základní skupina
SFC – FV Illertissen (Německo) 0:0, SFC – ASD Gracciano (Itálie) 0:1, SFC – Cimiano Milano (Itálie) 0:2, SFC – APOS Stradella (Itálie) 1:0, SFC – Novafeltria (Itálie) 3:0.

Výsledky SFC Opava U-15

Základní skupina
SFC – Bagno a Ripoli (Itálie) 2:0, SFC – ASD Cesano (Itálie) 1:0, SFC – ES Courcelles (Francie) 5:0, SFC – Rimini (Itálie) 5:0.
Semifinále
SFC – K.L.S.K Londerzeel (Belgie) 1:0.
Finále
SFC – Real Matapontino (Itálie) 4:1.
xxxPro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies
 
×
Dnes v 14:30 |
SK Slavia Praha
Slezský FC Opava