oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 22.2., 22.kolo
Slavia 
od 14:30
 SFC Opava
Preview: SFC Opava – České Budějovice

Do Opavy míří Dynamo, Slezané berou jedině tři body

22.04.2017, autor Redakce
Opava – Fotbalisté Slezského FC jsou v jarní části na domácím trávníku téměř nuloví. Ze čtyř zápasů vyválčili pouze dva body. Změnit tuto nelichotivou bilanci budou chtít v neděli 23. dubna od 18 hodin. Do cesty se jim ale postaví soupeř z kategorie hodně těžkých – českobudějovické Dynamo.

Podzimní vzájemný duel na jihu Čech vyhráli domácí 2:1. „Podzimní zápas máme v hlavě. Budějovice hrají podobným způsobem. První poločas jsme hráli hodně netakticky, což byla moje chyba. Po přestávce jsme byli jasně lepším týmem, ale nebyli jsme výsledkově odměněni,“ zavzpomínal na podzimní zápas trenér Opavy Roman Skuhravý. „Ale už bych se tomu více nevěnoval. Je to dějepis,“ doplnil kouč SFC.

Dynamo disponuje zkušeným kádrem a hráči jako Táborský, Křížek, Benát, Klesa nebo Kalod. „Mají obrovské zkušenosti, ale my musíme doma vyhrát, a to i kdyby k nám přijel Bayern Mnichov. Potřebujeme získat sebevědomí, které nám v domácích utkáních chybí. Je to hlavní leitmotiv,“ podotkl Roman Skuhravý.

V Prostějově poprvé nastoupil v základní sestavě útočník David Puškáč a hned se blýskl dvěma góly. „Za Davida jsem rád. Ve středu přišel jeho čas. Ukázal, že do týmu patří a je důležitým hráčem. Zúročil svou tvrdou práci,“ řekl na adresu zimní posily trenér.

Nicméně sestava z Prostějova bude pozměněna. „V krátkém čase hrajeme čtyři zápasy. Máme na ně připravený plán týkající se sestavy. S tím, že ta úplně nejsilnější nastoupí ve středu v Mladé Boleslavi. Těší mě, že až na Radima Grussmanna všichni hráči trénují, a to včetně Zdeňka Pospěcha. Máme z čeho vybírat,“ uzavřel trenér Slezského FC Opava.

Utkání Opavy s českobudějovickým Dynamem má úvodní výkop na programu netradičně v neděli 23. dubna od 18 hodin.

Pokud na zápase nebudete osobně přítomni, můžete jeho průběh sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies