oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 29.2., 23.kolo
SFC Opava 
od 14:30
 Olomouc
Očima trenéra Skuhravého

Opava se na pohár naladila výhrou. Skuhravý: Chci, ať jsme sebevědomí

24.04.2017, autor Redakce
Opava – Tři body z Prostějova potvrzeny. Fotbalisté Slezského FC porazili po velmi dobrém výkonu České Budějovice a brali první jarní výhru na svém stadionu. Vítězně se tak naladili na středeční semifinále MOL Cupu, které sehrají ve středu na půdě prvoligové Mladé Boleslavi.

„Měli jsme jediný plán a cíl, kterým byla výhra. Hlavně jsme se chtěli naladit na středeční utkání, což jsme mohli dvěma způsoby – tříbodovým ziskem a kvalitou hry. Splnili jsme oboje. Jediné, co mě trochu mrzí, je fantastická trefa hostů z 92. minuty, protože Vili (Fendrich – pozn. red.) si nulu zasloužil,“ říká opavský kouč Roman Skuhravý.

Slezané v prvním půli svého soka přehrávali, vytvořili si spoustu slibných příležitostí. Gól ale vstřelil až po změně stran Schaffartzik, který proměnil penaltu. „Mužstvo už umí být trpělivější. Umí si na to počkat. Jsme rádi, že šance máme. Je otázkou času, kdy je budeme proměňovat. Soupeř dobře bránil a my jsme ho jednoznačně přehrávali. Všechny situace byly vypracované, což mě těší. Branky přijdou,“ myslí si Skuhravý.

Ten v hlavě okamžitě přepnul na semifinále poháru, které čeká SFC ve středu na stadionu obhájce z Mladé Boleslavi. „Je to největší pocta a sláva pro Opavu za posledních x let. Hrozně moc bych si přál, aby přijeli fanoušci, i když je to daleko. Zadruhé si přeji jedinou věc – abychom tam byli sebevědomí a předvedli takový výkon, který umíme. V tu chvíli budu spokojený,“ předesílá trenér Slezského FC.

Opavští vyřadili z poháru už tři prvoligisty, což je pro kabinu obrovskou psychickou vzpruhou a zároveň motivací jít podobnou cestou dál. „Jednoznačně. Pokud máme klid a hrajeme svou hru, můžeme hrát s kýmkoliv. Mužstvo ví, že umí hrát fotbal a umí taky tvrdě pracovat. Nikdo z těch hráčů takový zápas nikdy nehrál. Necháme se překvapit, ale strašně moc se na to těšíme,“ pokračuje.

Zdeněk Pospěch jako tajná zbraň? V Mladé Boleslavi ještě ne

Sestavu proti Mladé Boleslavi už má v hlavě. „Mám jasno. Vůbec to nebude mít něco společného s formou. Uzpůsobíme ji našemu stylu hry. Budeme chtít domácí překvapit tak, abychom měli sílu na lavičce. Taktické šachy k tomu patří. Věřím, že ať už z kádru vyberu kohokoliv, takový zápas nenechá nikoho chladným a každý se vydá na maximum,“ přeje si Skuhravý.

A co Zdeněk Pospěch? Nastoupí ve středu? „Zdena s námi stoprocentně pojede, ale do takhle těžkého zápasu ho nedáme, protože není stoprocentně připravený,“ dodává šéf opavské lavičky.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies