oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 25.10., 8.kolo
SFC Opava 
Odloženo 
 Slavia
Preview: Mladá Boleslav – SFC Opava

Pohárová bitva je tady. Slezský FC se v Mladé Boleslavi porve o finále

25.04.2017, autor Redakce
Opava – Slezský FC čeká další fotbalový svátek. Jeho spanilá jízda letošním ročníkem MOL Cupu totiž ve středu 26. dubna od 17 hodin pokračuje semifinálovým soubojem v Mladé Boleslavi. Skončí pro opavské borce výlet do města škodovek vysněným postupem do finále?

Koneckonců proč ne? Svěřenci trenéra Romana Skuhravého si během této sezony prožívají pohárovou pohádku, v jejímž rámci vyřadili tři prvoligové celky. Po Slovácku padla Plzeň a v březnu následovalo také Brno. Opavané se proti prvoligistům umí vyhecovat k fantastickým výkonům a věřme, že něco obdobného se opavským fotbalistům povede také v Mladé Boleslavi.

Naposledy se oba celky potkaly v soutěžním zápase před více než jedenácti lety. Jednalo se o sezonu 2004/2005. Pro Středočechy to tenkrát byla první sezona po postupu ze druhé ligy. Oba soupeři se tehdy na boleslavském městském stadionu rozešli smírně po remíze 1:1. Za domácí pálil přesně Bednář, za hosty pak Batista. Předchozí podzimní vzájemný duel pro změnu opanovali Slezané 2:1. V opavském dresu se prosadili Metelka s Eriveltem, kdežto za Boleslav Marek Jarolím.

Pamětníci z řad fanoušků si jistě vzpomenou, že tehdejší utkání bylo pro diváky uzavřeno a opavští příznivci podporovali tým z parku před stadionem, kde byla nainstalována velkoplošná obrazovka. Pro oba kluby byl onen ročník zlomový.

Zatímco SFC skončil poslední a kvůli ekonomickým problémům se odporoučel až do krajského přeboru, Boleslavští se dokázali zachránit před druhými sestupujícím z Českých Budějovic, skončili čtrnáctí a hned v další sezoně po fantastickém tažení nakonec vybojovali druhé místo za mistrovským Libercem. Od té doby prakticky nepřetržitě patří k širší špičce naší nejvyšší soutěže.

Škodovákům momentálně patří čtvrtá příčka v tabulce nejvyšší soutěže, co nejdále by ovšem chtěla dojít také v poháru. Trenér Martin Svědík, který v minulosti trénoval třeba Baník nebo Pardubice, to jasně deklaroval na klubových stránkách.

„Usilujeme o účast v Evropské lize a neupřednostňujeme žádnou ze dvou možných cest do jejího předkola," naznačil boleslavský trenér, že zápasu jeho tým nezůstane nic dlužen a půjde do toho naplno. Zvlášť když obhajuje titul z loňska.

Hráčů, na něž si budeme muset dát pozor, je skutečně celá řada. Středočeši disponují obrovskou silou zejména v ofenzivě. A to tam mohou nasadit téměř jakéhokoliv ze svých útočníků. Mebrahtu naposledy v lize proti Brnu zaznamenal hattrick, mezi nejlepší pohárové střelce s pěti trefami patří Lukáš Magera a nebezpečný je také elitní střelec Jan Chramosta s Lukášem Železníkem.

Ten mimochodem v minulosti hostoval v nedalekém Hlučíně. Minulost se stejným klubem pojí také současného stopera Boleslavi Patrizia Stronatiho. Poslední ligový zápas v Brně byl specifický také pro Miroslava Keresteše, který právě ze Zbrojovky do středu Čech přestoupil. Předtím se přitom pro ligu vykopal v Opavě, takže se ve středu postaví proti „starým známým“. V sestavě soupeře bychom si určitě měli pohlídat také velezkušeného středopolaře Marka Matějovského.

Utkání v Mladé Boleslavi startuje v 17 hodin. Živě jej můžete sledovat na stanici ČT sport či prostřednictvím textového on-line přenosu.

Vítěz utkání postoupí do finále, kde se střetne se Zlínem. Ševci totiž v semifinále porazili pražskou Slavii a jsou prvními finalisty letošního MOL Cupu.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies