oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 25.8., 7.kolo
Plzeň 
od 16:30
 SFC Opava
Ohlas Viléma Fendricha

Fendrich vychytal Vítkovice. Bylo to jedno z nejtěžších utkání, přiznává

07.05.2017, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Fotbalisté Opavy drží v nastaveném čase těsný náskok nad svým konkurentem z Vítkovic. Z levé strany centruje do opavského vápna Texl, střídající Kovařík v ideální pozici hlavičkuje... A Vilém Fendrich famózním zákrokem, který zvedl diváky ze sedaček, udržel tři body ve Slezsku.

Nulou za skvělý výkon se sice odměnit nemohl, přesto byl opavský brankář hlavním strůjcem vítězství Slezského FC nad Vítkovicemi v poměru 2:1.

Vildo, cítíte se jako hrdina?
Ne to, ne. Necítím. Ze zápasu mám ale dobrý pocit.

Utkání se vám povedlo. Řadíte ho mezi nejpovedenější v opavském dresu?
Beru to spíš jako celek. Teď na jaře se cítím daleko líp, než když jsem přišel. Přijde mi, že celé jaro podávám mnohem lepší výkony než na podzim.

V derby s Vítkovicemi jste měl docela dost práce…
Byl to jeden z těch zápasů, kdy jsem si zachytal asi nejvíc. Vítkovice hrály dobře. Musím říct, že to bylo jedno z nejtěžších utkání.

Vy jste v něm obstál na výbornou. Navíc zákrok proti Kovaříkovi v nastaveném čase, který zachránil opavskou výhru, byl lusuxní?
Vypadalo to jako extra těžký zákrok, ale podobné má gólman rád. Balon jsem totiž celou dobu viděl. Byl jsem v jeho dosahu, a když se to podaří i efektně, je z toho hezký pocit. (směje se).

Máte rád podobná utkání, kdy musíte být neustále ve střehu? Předpokládám, že je to lepší, než si na míč sáhnout dvakrát za zápas…
Nemám rád, když se hraje celou dobu na půlce soupeře, a pak přijde jeho jedna šance. Brankář ji buď chytí a je za hrdinu, nebo ne a může za to on. Rád jsem ve střehu.

Slezský FC je ve formě jako hrom. Neprohrál šest zápasů v řadě. Čtyřikrát za sebou vyhrál a navíc je před ním i finále MOL Cupu. Jak si to užíváte?
Od Žižkova jsme najeli na vítěznou vlnu a nálada v kabině je super. Jdeme zápas od zápasu a je super, že dokážeme vůlí zvládnout i utkání, ve kterých na tom herně nejsme dobře. Jsme za to rádi. Nálada se zlepšuje a přístup k zápasům je daleko snazší.

Jak jste na tom s fyzickými silami? Máte za sebou spoustu zápasů a teď vás čeká náročný program. V podstatě dva anglické týdne v řadě…
Tím, že vyhráváme, je to lepší. Dodává nám to energii do dalších zápasů. Únava samozřejmě hraje nějakou roli, protože porce zápasů je v poslední době veliká. Naštěstí máme kvalitu ve všech hráčích, kteří rotují sestavou, takže máme větší čas na odpočinek. Navíc se nám daří, což vždycky pomůže.

Jak se těšíte na historické finále poháru? Jdou hlasy, že se do Olomouce chystá několik tisícovek opavských fanoušků…
Věřím tomu, že tyto informace budou naplněny. Takový zápas si jde člověk užít. Chceme ho zvládnout, když už jsme došli takhle daleko. Myslím si, že každý na hřišti nechá všechno. Podobné utkání nenechá nikoho chladným.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies