oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 23.6., příp.
SFC Opava 
od 15:00
 Vítkovice
Preview: SFC Opava – Olomouc

SFC hraje o ligu. Chystá se na Sigmu a chce tři body

27.05.2017, autor Redakce
Opava – Poslední zápas Fortuna národní ligy je tady. Do Městských sadů míří olomoucká Sigma, suverénní vítěz soutěže. Opavě jde o hodně. V případě vítězství nad Hanáky a klopýtnutí Baníku se Znojmem se bude ve slezské metropoli slavit postup do ligy.

„Čeká nás suverénně nejlepší mužstvo v soutěži. Sigma si zajistila rychle a bravurně postup, za to má můj obdiv,“ řekl opavský kouč Roman Skuhravý. Hanáci po kostrbatém vstupu do sezony zvládli podstatnou část s velkým přehledem. „Mají zkušený tým. Vyhýbala se jim zranění. Nadstandardní výkony podávali střelci Chorý s Plškem. Na ty si musíme dát pozor, pokud chceme uspět,“ uvědomuje si trenér Slezského FC Opava.

Sigmě o nic nepůjde, kdežto Opavským o hodně. „Pro nás to nebude jednoduché utkání. Pokud nás ale má zajímat Baník, musíme ho zvládnout,“ podotkl Roman Skuhravý a dodal: „Říká se, že to nejlepší na konec. Olomouc bude těžkým oříškem. Měli jsme týden na to, abychom se dobře připravili.“

Změny v sestavě trenér Slezského FC neplánuje. „Sestava bude podobná té ze Sokolova. Uvidíme, jak na tom budeme zdravotně,“ řekl ještě šéf opavské lavičky.

Opava nastoupila proti Sigmě v úvodním kole soutěže. Na Andrově stadionu uhrála remízu 1:1. „Od té doby už uplynul nějaký čas. Sigma si na druhou ligu zvykala, my jsme neměli co ztratit, podle toho zápas také vypadal. Nyní hrajeme o teoretickou šanci, naším jednoznačným cílem je vítězství,“ poznamenal Roman Skuhravý, který čeká v neděli plný stadion.

„Kdy jindy by měli diváci na fotbal přijít. Navíc to bude rozlučka Zdeny Pospěcha s kariérou a on si plný dům zaslouží. My navíc potřebujeme pomoci,“ uzavřel trenér Slezského FC Opava.

Zápas startuje v neděli 28. května od 15 hodin. Vstupenky budou k zakoupení hodinu před začátkem utkání na pokladnách stadionu.

Akce ve fanshopu se Subway!Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies