oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava

Dvanáctka dokázala zvítězit v Karviné

06.06.2017, autor Redakce
Opava – Venkovní zápas na karvinském hřišti byl pro hráče opavské dvanáctky neobyčejným zážitkem. Opavští si totiž mohli vyzkoušet ligové podmínky, přijela je také podpořit řada lidí ze slezské metropole, které svěřenci trenéra Marcela Klajmona nakonec potěšili výhrou v poměru 6:4.
MFK Karviná U-12 - SFC Opava U-12 4:6
Branky SFC: Tomáš Nováček 2, Dominik Malý, Robin Matýsek, Jan Ulrich, Richard Kovárník.

Sestava SFC: Daniel Sukdol, Dan Bártek, Dominik Stareček, Patrik Wehowský, Tomáš Nováček, Albert Vlašánek, Jan Ulrich, Robin Matýsek, Adam Sedláček, Adam Cileček, Dominik Malý, Filip Kokeš, Lukáš Lazecký, Richard Kovárník, Lukáš Vyležík, Matyáš Pierník, Max Híreš, Martin Blažej.

Komentář trenéra SFC U-12 Marcela Klajmona:

„V prvé řadě musím vyzdvihnout karvinský klub, jejich trenéry i všechny ostatní, kteří se podíleli na pořádání zápasu. Utkání se hrálo v příhodném datu 1. června, čili na Den dětí, a především šlo o to, aby si kluci celé odpoledne náramně užili. Hráli jsme na zcela novém karvinském městském stadionu, na skvělém trávníku hlavního hřiště a kluci měli možnost si vyzkoušet, jaké to je být ligovým fotbalistou. Nechyběl tedy klasický nástup mužstev před zahájením za zvuků znělky Ligy mistrů a slavnostní výkop provedl primátor města Karviná.

V hledišti se tísnilo na 350 diváků včetně domácích vlajkonošů, ale taky spousty fanoušků z Opavy, kteří dohromady vytvořili báječnou kulisu a atmosféru. Kluci si také vyzkoušeli přestávkové rozhovory do televizních kamer a po zápase velkou děkovačku s diváky. Celkově musím říct, že šlo o moc povedenou akci, kterou si kluci jistě užili, musím poděkovat Karvinským za pozvání a také poděkovat našim fanouškům především z řad rodičů, prarodičů či sourozenců za velkou podporu, že se v té vřavě neztratili a bylo je dostatečně slyšet.

K samotnému utkání musím říci, že bylo velmi vyrovnané, kdy chvilkami byli lepší domácí a chvílemi jsme zase dominovali my. Občas bylo vidět, že na některé kluky dolehla atmosféra zápasu a někteří si to naopak vyloženě užívali. Všechny do jednoho ale musím pochválit, jak to ve velkém vedru nakonec zvládli a odmakali. Myslím si, že o ten maličký chloupek jsme si nakonec vyhrát zasloužili.“