oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
středa 24.11., 13.kolo
FK Varnsdorf 0
Slezský FC Opava 3
sobota 4.12., 16.kolo
SFC Opava 
13:30
 Zbrojovka Brno

Marián Štrbák: Nad nabídkou Opavy jsem neváhal ani chvíli

21.02.2013, autor Redakce
Do Slezského FC přichází Marián Štrbák, který s klubem podepsal smlouvu do konce kalendářního roku 2013. Součástí dohody je také roční opce, která může být aktivována při zájmu obou stran.

„Mým cílem je přispět k tomu, aby to tu dopadlo dobře,“ tvrdí Marián Štrbák.

Nová posila se k týmu připojila na přípravném utkání v Nitře. „Upeklo se to rychle,“ říká 27letý defenzivní hráč. „Jsem rád za tuto nabídku. Měl jsem šanci hrát druhou slovenskou ligu, ale když se ozvala Opava, tak jsem ani chvíli neváhal,“ dodává.

Marián Štrbák je levonohý fotbalista, který má zkušenosti s hrou na více pozicích. „Jsem především střední obránce, ale hrál jsem i defenzivního záložníka,“ říká o sobě.

Svou všestrannost prokázal také v 15. kole, kdy v dresu Ústí nad Labem nastoupil proti Slezskému FC. Do zápasu nastoupil v záloze, v průběhu hry se stáhl do obranné řady. Proti svým současným spoluhráčům dokonce vybojoval pokutový kop.

„Dostal jsem se k odraženému míči, vystřelil na bránu a Václav Zapletal srazil balón rukou. Když jsme tu penaltu neproměnili, tak mi bylo jasné, že Opava gól v tom zápase neinkasuje,“ říká s úsměvem.

V dresu Senice naskočil Marián Štrbák do tří utkání Corgoň ligy, jinak na Slovensku hrál také za Bánovce nad Bebravou a Zlaté Moravce. Opava je po Ústí nad Labem jeho druhým angažmá v České republice.

„Myslím si, že česká druhá liga je o něco lepší než ta druhá slovenská, například z hlediska stadionů a návštěv. Jsem zvědavý především na opavské fanoušky,“ dodává Marián Štrbák.



Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies
 
×
Dnes v 13:30 |
Slezský FC Opava
FC Zbrojovka Brno