oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
pátek 5.8., 2.kolo
SFC Opava 3
Dukla 0
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 
10:15
 SFC Opava

Opavu čeká další prověrka. V Kravařích vyzve Karvinou

08.07.2017, autor Redakce
Opava – Poslední přípravný zápas před odjezdem na soustředění do Švamlova Mlýna čeká fotbalisty Slezského FC, kteří se v sobotu 8. července od 11 hodin střetnou s Karvinou. Utkání se odehraje na hřišti v Kravařích.

Opavský celek se v přípravě naposledy ukázal ve středu, když v Žimrovicích porazil polské Opole v poměru 2:1. „Co se týče kvality hry, pořád tam byly věci, které můžeme zlepšit, ale jsou vidět šablona a touha. Vypracovali jsme si vedle dvou gólů další tři velké šance. Jsem spokojený. Většina hráčů hrála šedesát a víc minut,“ vracel se Roman Skuhravý ke středečnímu testu.

Je jasné, že sestava Slezského FC dozná řady změn, několik fotbalistů totiž dostalo volno. „Byl to záměr. V sobotu budou hrát od začátku ti, kteří byli na lavičce, nebo nebyli nominovaní k zápasu. Dostanou stejnou minutáž. Bylo to cílené, protože jsme se dostali do fáze, kdy chceme, aby hráči vydrželi celé utkání,“ vysvětluje trenér Opavy.

Soupeřem SFC bude prvoligová Karviná, která v přípravě absolvovala zatím čtyři utkání. Podlehla Baníku Ostrava a Górniku Zabrze, remizovala s Cracovií Kraków a naposledy porazila Sosnowiec 4:1.

Sobotní utkání startuje v 11 hodin na hřišti v Kravařích.