oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
pátek 5.8., 2.kolo
SFC Opava 3
Dukla 0
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 
10:15
 SFC Opava

Kuzmanović v přípravě pálí. Snad to půjde i v mistrácích, doufá

14.07.2017, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Spálov – Srbský útočník Nemanja Kuzmanović se společně s opavským týmem připravuje na soustředění ve Švamlově mlýně a letní příprava jej zastihla v solidní formě. V přípravných utkáních nasázel už šest branek, naposledy hattrickem srazil béčko Žiliny.

„Zatím to střílí, ale příprava je jedna věc a mistráky druhá. Pro sebevědomí je ale fajn, že dávám góly. Hlavně jsem rád, že se nám herně daří a hrajeme pěkný fotbal,“ říká srbský útočník v opavských službách.

Herní projev Slezského FC roste s každým dalším zápasem, v přípravě vyhrál pětkrát v řadě. Porazil i prvoligovou Karvinou. „Bavili jsme se o tom, že je na nás vidět větší kvalita, i když jsme tady stejní hráči. Jsme spolu déle a chápeme, co po nás trenér chce, což se projevuje v utkáních. Jsme silní na míči, hrajeme pěkný fotbal. Jestli v něm budeme pokračovat, mají se diváci na co těšit,“ usmívá se Kuzmanović.

Ten po loňské úspěšné sezoně relaxoval v Srbsku a na Kypru. „Byl jsem tam poprvé a fakt to bylo krásné. Přemýšlím, že bychom tam s přítelkyní jeli i příští rok, protože to bylo fakt super. Klid, čisté moře, prostě paráda,“ popisuje osmadvacetiletý borec.

Nyní se svými spoluhráči ladí formu v klidném areálu Švamlova mlýna. „Je tady kvalitní zázemí. Máme všechno, co potřebujeme. Akorát tady teda není signál,“ směje se. „Příprava je náročná, ale na druhou stranu jsme na to zvyklí,“ dodává.

O víkendu se Slezský FC dozví jméno svého soupeře pro první kolo MOL Cupu. „Už jsme to řešili. Jestli to bude Rýmařov, nebo Jeseník, to je nám celkem jedno. Chceme jako loni bojovat na obou frontách a dostat se co nejdál,“ velí Nemanja Kuzmanović.