oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
pátek 5.8., 2.kolo
SFC Opava 3
Dukla 0
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 
10:15
 SFC Opava

Slezský FC přijímá roli favorita, chce zaútočit na postup

26.07.2017, autor Redakce
Opava – Uplynulá sezona, ve které Slezskému FC jen těsně unikl postup, zavazuje. Opavskému klubu se povedlo udržet klíčové hráče a stávající kádr ještě posílit o nové tváře. Všechno s jasným cílem – pokusit se postoupit mezi elitu.

Tiskové konference se zúčastnil předseda představenstva Slezského FC Opava Marek Hájek, generální manažer klubu Alois Grussmann, technický ředitel Jaroslav Rovňan, trenér A-mužstva Roman Skuhravý, kapitán týmu Jan Žídek a náměstek primátora Opavy Martin Víteček.

„Nejvyšší soutěž se uzavírá a my cítíme, že máme možná poslední šanci na postup do ligy. Jsme na to připraveni,“ prohlásil předseda představenstva Slezského FC Marek Hájek. „Víme, že to bude náročné, ale v letošní sezoně chceme bojovat o to, abychom se do první ligy dostali,“ dodal.

Příchod partnera do klubu? Jednání pokračují

Stále se jedná o příchodu strategického partnera do klubu. „Byť to většina fanouškovské či politické veřejnosti poměrně podceňuje a bere jako nutnou aktivitu, chceme, aby byl klub zajištěn finančně. Vidíme to stejně důležitě jako sportovní stránku. Klub jsme museli nejdřív správně nastavit, získat image a kredit. Druhá fáze byla sehnat strategického partnera. Tento proces je časově náročný. Roli hraje politika. Je to komplikované, i když se potenciální partner najde. Pro nás je důležité, že vedení města nás vzalo do komunikace. Věříme, že v září, nebo na konci roku se proces propojí, zastupitelé získají o partnerovi dostatek informací a partner dodá, co je potřeba pro vstup – hlavně co se týče financí. Chceme, abychom měli první ligu zaplacenou ze dvou třetin silným partnerem,“ vysvětlil Hájek.

Zároveň potvrdil, že pokud Slezský FC na sportovním poli uspěje a postoupí, bude hrát nejvyšší soutěž v každém případě. „Povinnost zajistit s předstihem finance, neznamená, že bychom postoupili a nešli do první ligy. Šli bychom tam v každém případě. Každý, kdo si vysoutěží postup a vzdá se postupu, nemá ve fotbale co dělat. Výmluvy, že nejsou finance, je neschopnost fungování klubu. Pro mě je to naprosto nepřijatelné. Chceme mít stabilní budoucnost v první lize,“ dodal Marek Hájek.

Klub udržel klíčové opory, kádr zůstal pohromadě

Pozitivní je, že Slezané dokázali udržet stávající mužstvo pohromadě, i když o hráče byl velký zájem. „V uplynulé sezoně jsme skončili třetí ve druhé lize a dostali jsme se až do finále poháru, což nenechalo nikoho klidným. Chtěli jsme udržet kvalitu mužstva a hráče, o kterých se šuškalo, že by mohli odejít. Všechno jsme smetli ze stolu a tito hráči – Petr Zapalač, Honza Žídek a Honza Schaffartzik – zůstali u nás. Konkrétní nebudu, ale na delší dobu jsme s nimi prodloužili smlouvu. Vyšli jsme jim vstříc. V klubu jsou spokojeni a jsem rád, že jsme došli ke shodě. Dále komunikujeme s dalšími hráči, kterým končí smlouva v následujícím ročníku, a jsme na dobré cestě,“ řekl generální manažer Alois Grussmann.

Ambicí se nevzdává ani opavská kabina. „Loni se nám nepodařilo naplnit cíl a letos máme další příležitost. Dospěli jsme k tomu – a chci poděkovat vedení klubu – že jsme udrželi stávající kádr a na postech, kde jsme chtěli posílit, jsme o kus dál. Všechny tyto kroky jsme vedli k tomu, abychom byli lepší než loni. Ať už jde o to, že jsme zlepšili kádr nebo navýšili tréninkové dávky,“ vzal si slovo opavský kouč Roman Skuhravý.

„Klíčové pro nás je, že jsme v některých fázích hry jsme udělali krok dopředu, což je pro nás klíčové. Nezříkám se toho, že chceme důstojnou roli a nejlépe co nejvýš. Nerozlišuji, zda dobře vstoupíme do sezony, nebo budeme body sbírat ve druhé polovině. Kdo chce postoupit, musí mít co nejdřív 50 bodů. My v loňském ročníku dokázali s 63 body nepostoupit. Zkušenost z uplynulé sezony bude dostatečná, abychom šli zápas od zápasu a předváděli fotbal, se kterým budeme spokojeni. Byl bych hrozně rád, abychom udrželi návštěvnost a zájem o fotbal, který jsme ve fanoušcích vzbudili. To je pro nás odměna,“ řekl Skuhravý.

„Na start sezony jsme neuvěřitelně natěšení. Těšíme se, až to začne. Roli favorita přijímáme s absolutní pokorou a respektem ke každému soupeři. Není to fráze. Víme, že pokud chceme uspět, musíme podat nejlepší výkon proti všem,“ doplnil a pobavil novináře.

Na otázku, zda má o sestavě na sobotní zápas jasno, odpověděl následovně: „Mám. Hapruje mi akorát jedno místo, ale ještě před sebou máme tři tréninky. Neboj, ty to nejsi,“ obrátil se k Janu Žídkovi a pobavil přítomné žurnalisty. Kapitán Jan Žídek musel pro změnu reagovat na otázku, zda by opravdu nešel do Baníku, který shání stopera. „Nešel. Stále to platí a platit bude,“ pousmál se.

Na závěr si vzal ještě jednou slovo předseda představenstva Marek Hájek. „Rád bych poděkoval městu za to, jaké podmínky nám vytváří nejen co se týče profesionálního fotbalu, ale i jak podporuje činnost mládeže a zajišťuje sportoviště. Chystá se stavba nového bazénu a jedno naše hřiště bude muset být přesunuto. To jsou kroky, kdy se ukazuje, jak je vlastník spojený s klubem, nebo není. Do budoucna se bavíme také o zvýšení počtu tréninkových hřišť pro mládež,“ uzavřel optimisticky.

Soupiska Slezského FC Opava pro sezonu 2017/2018:
Brankáři: Vilém Fendrich, Kryštof Lasák, Vojtěch Šrom.
Obránci: Tomáš Čelůstka, Matěj Helebrand, Matěj Hrabina, Marko Radić, Dominik Simerský, Michal Stříž, Jan Žídek.
Záložníci: Tomáš Jursa, Joel Ngandu Kayamba, Václav Mozol, Jan Schaffartzik, Petr Zapalač, Pavel Zavadil.
Útočníci: Václav Jurečka, Nemanja Kuzmanović, David Puškáč, Tomáš Smola.

V širším kádru A-mužstva dále figurují Jan Kolísek, Adam Rychlý a Patrik Strnad.

Realizační tým:
Roman Skuhravý (trenér), Josef Dvorník (asistent trenéra), Michal Kosmál (trenér brankářů), Jaroslav Rovňan (vedoucí mužstva), Tomáš Andrés a Marek Elek (maséři), Pavel Prusek (fyzioterapeut), Marek Vinárek (kondiční trenér), Verner Borunský (lékař).
Změny v opavském kádru:
Přišli: Pavel Zavadil (přestup, Brno), Joel Ngandu Kayamba (přestup, Pardubice), Michal Stříž (hostování, Vyškov), Vojtěch Šrom (volný hráč).
Odešli: Zdeněk Pospěch (konec kariéry), Radim Grussmann (hostování, Frýdek-Místek), Jakub Janetzký (přestup, Jablonec), Lukáš Godula (hostování, Petřkovice), Tomáš Machálek (konec smlouvy.)
Slezský FC Opava v přípravě:
Sigma Olomouc – SFC Opava 2:2
Sigma Olomouc – SFC Opava 3:2
Skalica – SFC Opava 1:2
SFC Opava – Vítkovice 2:0
SFC Opava – Opole 2:1
SFC Opava – Karviná 3:1
SFC Opava – Žilina B 6:3
SFC Opava – Petřkovice 2:0
Jeseník – SFC Opava 2:4 (MOL Cup, 1. kolo)
SFC Opava – Zlín 1:1
 
×
Dnes v 10:15 |
SK Sigma Olomouc B
Slezský FC Opava