oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Slezský FC jde do boje, úvodní duel ho čeká ve Frýdku-Místku

28.07.2017, autor Redakce
Opava – V roli jednoho z hlavních favoritů soutěže načne Slezský FC nový ročník Fortuna národní ligy. Během sobotního odpoledne se představí na stadionu ve Stovkách, kde hraje své domácí utkání Frýdek-Místek. Začátek zápasu je naplánován na 17:00.

Start nové sezony bez duelu s Valcíři si Opava snad už ani neumí představit. Loni se oba soupeři potkali hned ve druhém kole, předtím ve dvou letech po sobě opět v prvním. Frýdečtí přitom nepokračují ve druhé lize vlastním přičiněním. Třebaže po podzimu uplynulého ročníku se drželi na slušných pozicích, jaro bylo katastrofální. Byť z jeho kraje porazili Baník anebo Prostějov, postupem času upadli do nevídané výsledkové mizérie, prohrávali jeden zápas za druhým, celkově si připsali pouhých osm bodů a nakonec zakotvili na patnáctém místě tabulky, které znamenalo jistý sestup.

Bylo dílem velké náhody, že ani jeden z klubů třetí ligy nechtěl postoupit výše. V MSFL druhou nejvyšší soutěž odmítl vítězný Uničov, následně i druhé béčko olomoucké Sigmy, třetí Hlučín a rovněž čtvrtá Kroměříž. V prohlášení frýdecko-místeckého klubu se píše, že chová pokoru k hráčům Uničova a ve druholigových zápasech bude tak trochu hrát i za ně.

Po hrůzostrašné jarní části došlo ve Frýdku k několika změnám. Ta možná nejzásadnější se udála na postu hlavního trenéra. U mužstva skončil Leoš Kalvoda a nahradil ho Peter Venglarčík. U týmu skončil také dlouholetý gólman Ondřej Prepsl, který se bude věnovat hlavně trenéřině. Velká posila přišla do útoku. K Lipině se opět připojil útočník s řadou ligových zkušeností Adam Varadi, jenž je místním rodákem. Další forvard přišel až ze Sierra Leone. Stal se jím Shaka Sorie Fofanah.

Jedna akvizice dorazila také z Opavy. Frýdečtí se domluvili na hostování s Radimem Grussmannem. Valcíři mají na soupisce několik kvalitních hráčů. Mezi nimi vyčnívá střední záložník Nicolas Šumský, který se kdysi pyšnil přízviskem zázračného dítěte českého fotbalu.

Prošel francouzskými akademiemi Monaka nebo Cannes, hrál také za juniorské výběry argentinských celků River Plate nebo Argentinos Juniors. V minulé sezoně se stal nejlepším střelcem mužstva. Dokázal se prosadit celkem osmkrát a naše obrana by se na tohoto fotbalistu měla dát velice dobrý pozor.

Kdo ale ví, jak na tom bude Frýdek-Místek psychicky. Úvod MOL Cupu proti třetiligové Holici totiž Venglarčíkovi svěřenci nezvládli. Olomoucký celek se trefil ve dvanácté a devadesáté minutě, zvítězil 2:0 a Lipina se s pohárem pro tento rok mohla rozloučit. Její kouč ovšem v rozhovoru pro Deník upozorňoval na to, že duel s Opavou bude o něčem jiném.

„Všichni v Holici byli mimořádně namotivovaní, a týmu z vyšší soutěže se pak hraje těžko. To je ale přirozené. Dali jsme některým hráčům volno, kteří půjdou v sobotu do zápasu v lize. Bude to úplně jiný zápas. Opava má svou kvalitu, kterou ukázala minulý rok. Role se možná obrátí a budeme třeba my v té pozici, jako byl náš pohárový soupeř,“ komentoval Peter Venglarčík.

Na závěr ještě dodejme, že při startech sezony proti Frýdeckým v posledních třech letech byla vždy úspěšnější Opava. Loni ve druhém kole zvítězila 4:2, rok předtím v prvním 1:0 a na začátku podzimní části 2014 v pohledném utkání ve Stovkách 3:2. Tehdy to mimochodem byl první druholigový zápas pro Zdeňka Pospěcha, který se vrátil do SFC z německé Mohuče.

Sobotní utkání Slezského FC na půdě Frýdku-Místku bude jako hlavní rozhodčí řídit Radek Dubravský. Na čarách mu budou asistovat Tomáš Batík (AR1) a Petr Caletka (AR2).

Zápas ve Stovkách má úvodní výkop na programu v sobotu 29. července od 17 hodin.

Stadion na mapěPro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies