oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
středa 24.11., 13.kolo
FK Varnsdorf 0
Slezský FC Opava 3
sobota 4.12., 16.kolo
SFC Opava 
13:30
 Zbrojovka Brno

Roman Skuhravý: Sobota mě potěšila, ale pořád je co zlepšovat

07.08.2017, autor Redakce
Opava – Domácí premiéra na velkou krásu. I tak by se dalo charakterizovat vystoupení opavských kluků proti Vítkovicím. Fanoušci museli být spokojeni. Opavští derby ovládli, důkazem je vysoké vítězství 6:2 a posun na druhé místo Fortuna národní ligy.

„Začali jsme výborně, šli jsme do vedení, zápas měli pod kontrolou, jenomže pak jsme nezvládli jednoduchou obrannou situaci a z ní inkasovali branku,“ narážel opavský trenér na gól Tomáše Mrázka.

Opavští se ale rychle zvedli, pomohlo jim vyloučení Honiše. „Moc dobře vím, že nám vyloučení soupeře pomohlo. Přesilovku jsme využili, přesně tak se má v početní výhodě před domácím publikem hrát,“ podotkl Roman Skuhravý a dodal: „Mohli jsme přidat i více branek.“

Slezský FC šance opravdu měla. Hlavně střely Kayamby a Zavadila pořádně nechaly vyniknout gólmana Květona. Opava celkově nastřílela Vítkovicím šest branek. „Tenhle výsledek je povzbuzením pro naše ofenzivní hráče. Samozřejmě máme pořád na čem pracovat. Ať už se jedná o náběhové situace, na můj vkus jsme ještě často v ofsajdu,“ řekl po utkání kouč Opavy.

Domácí nastoupili s třemi změnami v sestavě. „Musím pochválit oba krajní obránce. Odehráli zajímavé utkání. Jursič odehrál výborný zápas ve Frýdku, ale utkání si žádalo Zapalače. Chtěli jsme také Zavoše více do hry Zavoše jako levonohého záložníka,“ zakončil Roman Skuhravý.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies