oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Pět gólů v Ústí? Výborně jsme řešili finální fázi, ví Skuhravý. Spokojen ale nebyl

12.08.2017, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
Ústí nad Labem – Zvítězit na stadionu soupeře 5:2? Velká spokojenost. Ne už tolik s herním projevem Slezského FC. Opavský kouč Roman Skuhravý moc dobře ví, že jeho mužstvo umí zahrát mnohem lépe.

„Deset minut jsme hráli, jak jsme chtěli. Bohužel zbytek celého zápasu jsme nehráli přesně, ale fotbal někdy takový bývá. Výborně jsme řešili finální fázi a musím říct, že Kuzmanović byl naším klíčovým hráčem, což je dlouhodobější jev. Pro domácí je to kruté. My jsme hráli špatně, přesto jsme vyhráli 5:2,“ tvrdí Roman Skuhravý.

Slezané začali parádně. Už po čtyřech minutách otevřel střelecký účet zápasu Kuzmanović a hned po něm si centr Kayamby srazil do vlastní brány Zeman. Utkání bylo rozjeté skvěle. Pak ale přišly na řadu černé kaňky.

O přestávce ze hry odstoupil Pavel Zavadil. „Má něco s kolenem, asi si ho pohmoždil. Už v týdnu si na něj stěžoval. Nechtěli jsme riskovat. Tomáš Jursa má výbornou formu, takže tam problém nebyl,“ vrací se trenér Slezského FC k vynucenému střídání Zavadil – Jursa.

Krátce po změně stran pak přišla druhá rána. Miskovič snížil na 1:2 a Ústí vycítilo šanci. „To bylo zasloužené. Šlo o vyústění toho, jak jsme hráli pasivně. Nebyli jsme silní v kombinaci, předržovali jsme balon. Špatně jsme řešili přechodovou fázi a zaslouženě jsme dostali gól na 1:2. Musím ale říct, že mužstvo je zkušené a perfektně na to zareagovalo,“ chválí opavský kouč.

Kuzmanović totiž vzápětí vrátil Opavě klidný dvoubrankový náskok povedenou trefou pod břevno, a když Stříž s Kayambou zvýšili na 5:1, nebylo co řešit. „Od začátku, co jsme u týmu, se netajíme tím, že hrajeme fotbal pro lidi a my chceme dávat góly. Kvůli Vildovi Fendrichovi mě mrzí, že dostáváme hloupé góly, protože si to nezaslouží,“ štve Skuhravého.

Čím si vysvětlit, že herně stále nejde o to pravé ořechové? „V komunikaci s hráči se potýkáme s únavou. Jak jsme najeli na nový tréninkový režim a narostl silový trénink, může se objevit propad. Bohužel s tím teď nemůžeme nic udělat. Musíme si to vyhodnotit, jakým způsobem z toho mužstvo vyjede,“ pokračuje.

Opavští teď musí rychle zregenerovat. V úterý hrají druhé kolo MOL Cupu na půdě třetiligového Prostějova. „V mých očích je to nejtěžší možný soupeř. Tým, který se na podobné zápasy namotivuje. Zkušenost a kvalitu jednoznačně má. Přepínáme na pohár s tím, že si musíme vyhodnotit tohle utkání z pohledu zdravotního stavu. Dáme příležitost hráčům, kteří v prvních mistrácích neměli takovou vytíženost,“ prozrazuje Roman Skuhravý.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies