oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
středa 24.11., 13.kolo
FK Varnsdorf 0
Slezský FC Opava 3
sobota 4.12., 16.kolo
SFC Opava 
13:30
 Zbrojovka Brno

Dvakrát v základu = dva góly. Obránce Michal Stříž pálí ostrými

13.08.2017, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
Ústí nad Labem – Ukazuje se, že vedení opavského klubu mělo při hledání letních posil šťastnou ruku. Jednou z nových tváří je třiadvacetiletý obránce Michal Stříž. V posledních dvou zápasech nastoupil v základní sestavě a blýskl se dvěma góly.

Proti Vítkovicím to bylo po skluzu, v pátek v Ústí se trefil hlavou. „Jsem rád, že mi to tam zatím padá, rád útočím,“ usmíval se po utkání v Ústí rodák z Boskovic. „Už v Třinci jsem z pozice beka nějaký gól dal,“ podotkl.

V prvním utkání ve Frýdku začal na lavičce, v dalších dvou duelech už v základní jedenáctce nechyběl. „Zatím jsem maximálně spokojený. Trenér mi dává důvěru, já mu ji chci splatit,“ řekl Michal Stříž. „Dva góly, to je něco nad plán,“ dodal.

Utkání na severu Čech bylo hodně divoké. „Začali jsme dobře, pak nás ale domácí dostali pod tlak, který jsme naštěstí ustáli. Po brance na začátku druhé půle přišly komplikace, ale drama jsme nepřipustili,“ vydechl si fotbalista, který na jaře působil v Třinci.

Opava sice dala pět branek, ale na hřišti nekralovala tolik, jako proti Vítkovicím. „Bylo to soupeřem, měl větší kvalitu než Vítkovice. Ukázali, že jsou kombinačně silní,“ přidal další postřeh opavský obránce. „Musíme ještě vylepšit defenzivu k úplně spokojenosti,“ doplnil.

Nová opavská akvizice si pochvaluje také fanoušky SFC. „Jezdí s námi ven, a to i tak daleko jako do Ústí. Domácí atmosféra byla vynikající. Mi osobně hodně pomohla,“ uzavřel Michal Stříž krátké povídání.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies