oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Pohár je tady! Opavský favorit míří do Prostějova

14.08.2017, autor Redakce
Opava – Druhé kolo MOL Cupu je tady. Loňský finalista ze Slezska míří na Hanou. V Prostějově ho čeká domácí tým, který ještě loni hrál druhou nejvyšší soutěž. Skuhravého výběr je velkým favoritem, nicméně Slezany nečeká žádná procházka růžovým sadem.

Prostějov po sestupu zatím v MSFL neztratil ani bod. To, že svěřenci nového kouče Oldřicha Machaly mají sílu, ukázal hned úvodní duel v Rýmařově, kde ještě pět minut před koncem prohrávali, nakonec si odvezli tři body. V sobotu pak Hanáci porazili Hlučín 2:0.

„V mých očích je to nejtěžší možný soupeř. Tým, který se na podobné zápasy namotivuje. Zkušenost a kvalitu jednoznačně má,“ zvedá varovně prst opavský kouč Roman Skuhravý. Je jasné, že opavská sestava projde změnami. „Dáme příležitost hráčům, kteří v prvních mistrácích neměli takovou vytíženost,“ konstatoval trenér Slezského FC.

Prostějov se opírá o zkušeného kanonýra Karla Kroupu, spoustu velkých bitev odehrál například stoper Aleš Schuster. Do základní sestavy patří například Martinové Sus s Hirschem. „Prostějov udržel kádr pohromadě. Podle mě je ještě silnější než loni,“ míní útočník Nemanja Kuzmanović. „Chci v poháru hrát ještě šest zápasů,“ dodal jedním dechem.

V Prostějově se na finalistu těší. Utkání s Opavou bude takový bonbónek. Opava bude zápas brát stoprocentně a my se na něj také chceme nachystat. „Čeká nás kvalitní soupeř a chceme ho potrápit. Co se taktiky na zápas týče, uvidíme v pondělí, jak na tom budeme zdravotně,“ uvedl pro klubový web trenér Prostějova Oldřich Machala.

Zápas má výkop v úterý 15. srpna od 17 hodin.

Informace pro opavské fanoušky

Utkání na půdě Prostějova bylo vyhodnoceno jako rizikové. Níže přinášíme informace pro fanoušky Slezského FC, které vydal prostějovský klub.

Parkování v těsné blízkosti stadionu je značně omezené. Doporučeno je parkovat na záchytném parkovišti vzdáleném od stadionu zhruba deset minut chůze (viz. přiložená mapka ve formátu .pdf).

Pokladny a vstup na stadion budou otevřeny v 16:00 hodin, tedy jednu hodinu před začátkem utkání. Vstup pro hostující fanoušky je z ulice E. Valenty, přičemž jde o samostatný vchod do hostujícího sektoru. Vstupné bylo stanoveno na 60,- Kč, důchodci a ženy zaplatí 20,- Kč.

Na stadion je zakázáno vnášet a používat pyrotechniku, nebezpečné předměty, vlajky na tyčích, atp. Podrobné informace a opatření jsou zakotvena v návštěvním řádu umístěného na webu Prostějova a při vstupu na stadion.

Každý návštěvník bude při vstupu na stadion podroben důkladné osobní prohlídce. Prosíme o dodržování pokynů policistů a pořadatelské služby před v průběhu i po utkání. Děkujeme.

Stadion na mapěPro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies