oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Čeká nás válka, ví Skuhravý. Výhry nad Táborskem si považuje

23.08.2017, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
Opava – Slezský FC zvládl svou úterní misi, když si na svém stadionu poradil s Táborskem v poměru 2:1. Jak zajímavé utkání viděl opavský kouč Roman Skuhravý?

„V první řadě si myslím, že to byl skvělý zápas. Táborsko má hodně zajímavé hráče a rychlý přechod do útoku. V utkání jsme byli lepší, měli jsme šance a rvali jsme se o to. Když hodně tlačíte na prostor, objevují se volná okénka. V zápase byly tři, jednou nás soupeř potrestal a podruhé nás zachránil Vilda. V kontextu celého utkání jsme ale měli daleko víc šancí. Této výhry si moc cením,“ prohlásil Roman Skuhravý.

Kde viděl rozdíl mezi sobotním a úterním výkonem? „Byl to daleko lepší zápas. Příležitosti jsme měli, ale v předfinální fázi už Joelovi (Kayambovi – pozn. red.) a Jursičovi (Jursovi – pozn. red.) samozřejmě docházely síly, přesto jsme si vytvořili šance. Moc dobře to víme – ale někteří lidé to nechtějí pochopit – že to bude 30 kol válka. Nikdo nám to nedá zadarmo. Jsme na to připraveni. Tahle výhra je pro nás hrozně cenná,“ zopakoval trenér Slezského FC.

Oproti sobotnímu remízovém utkání se Sokolovem udělal tři změny v sestavě. Od začátku hrál Pavel Zavadil, Tomáše Smolu na hrotu vystřídal Václav Jurečka a místo Matěje Helebranda si zahrál jeho jmenovec Matěj Hrabina.

„Musím říct, že se nám to povedlo, ale vždy máte záměr, abyste měl nějaké náboje na lavičce. Třeba takový Zapy (Zapalač – pozn.red.), to bylo ono! My jsme tým – Opava. Ať už nastoupím v základní sestavě, nebo v průběhu utkání, pro mužstvo chci odvést maximum. Tohle může být rozhodující faktor v dlouhodobé soutěži. Máme hráče, se kterými můžeme změnit rytmus hry,“ pochvaluje si Skuhravý.

Jeho komando se v nedělní večer představí na půdě nebezpečného Znojma. „Kluci mají ve středu zasloužené volno, protože jsme teď jeli čtrnáct dní v kuse. Hrajeme v neděli večer, takže se zodpovědně připravíme. Zanalyzujeme si soupeře. Čeká nás znovu stejný zápas a my chceme rvát bod po bodu. Uvidíme, na co bude náš výkon stačit,“ uzavřel kouč Slezanů.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies