oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Skuhravý po první prohře: Všechno zlé je k něčemu dobré. Jedeme dál

28.08.2017, autor Redakce
Znojmo – Slezský FC musel překousnout první porážku v letošní sezoně Fortuna národní ligy, když na jihu Moravy podlehl znojemskému celku. Opavští venku padli poprvé od loňského listopadu. Jaké byly příčiny prohry? To se pokusil bezprostředně po utkání objasnit kouč SFC Roman Skuhravý.

„Z mého pohledu to bylo do 60. minuty vyrovnané utkání. Od té doby jsme byli lepším týmem. Paradoxně ve fázi, kdy jsme byli lepší, jsme dvakrát ztratili balon a soupeř nás zkušeně potrestal,“ kroutí hlavou opavský trenér.

„Nebyli jsme přesní ve finální fázi. Rozhodující byla šance Smoly na začátku utkání. V prvním poločase jsme hodně faulovali a soupeř měl standardní situace. Úplně nemůžu říct, že jsme nechtěli nebo nemohli vyhrát, ale domácí byli prostě dobrým soupeřem. Dali dva góly a zaslouženě vyhráli,“ přiznává Roman Skuhravý.

Ten opět na několika pozicích pozměnil sestavu. V základu začali oproti úternímu duelu s Táborskem Tomáš Čelůstka, Petr Zapalač a Tomáš Smola. „Průběh zápasu byl takový, jaký jsme si představovali. Chtěli jsme být trpěliví. Efektivita z levé strany nebyla ideální, ať už to byl Čelda nebo Zapi. Měli jsme na lavičce hráče, kteří měli rozpohybovat, což se stalo. Pokud ale nezvládneme dva brejky, můžeme se takticky připravovat na co chceme,“ ví kouč Slezanů.

Opava stejně jako v uplynulé sezoně prohrála po zajímavém startu až v šestém utkání. Pak se ale rozjela k výborným výkonům. Bude se to opakovat? „Nevím, po kolika zápasech, jsme prohráli. Věřím, že všechno zlé je k něčemu dobré. Když chceme vyhrávat, musíme umět i prohrát. Máme čtrnáct dní na to, abychom se z toho poučili. Jedeme dál,“ uzavírá Skuhravý.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies