oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 25.8., 7.kolo
Plzeň 
od 16:30
 SFC Opava
Očima trenéra Skuhravého

Vážím si toho, jak to kluci odpracovali, hlásí Skuhravý. Děkuje fanouškům

11.09.2017, autor Redakce
Opava – Fotbalisté Slezského FC v sobotu přemohli Pardubice, ale byla to dřina jako hrom. „Vážím si toho, jakým způsobem to kluci opracovali,“ říká opavský trenér Roman Skuhravý.

„Hráli jsme proti dvěma soupeřům. Věděli jsme, jakým způsobem budou hrát Pardubice, a daleko těžší soupeř byla naše vlastní nervozita,“ přiznává.

A skutečně. Opavským borcům nešla upřít snaha, mnohdy však působila křečovitě. K tomu lze připočíst zbytečné ztráty ve středu hřiště. „Ve hře bylo z naší strany celý zápas hodně nepřesností. Bavíme se o tom a dokáži to pochopit. Chtění tam bylo větší než klid,“ popisuje kouč Opavy.

Ten se vytasil se zajímavým rozestavením. Srbský obránce Marko Radić absolvoval premiéru v základní sestavě. „Vyzkoušeli jsme si to v Polsku a chtěli jsme dát mužstvu impuls, aby o tom hráči přemýšleli. Joela Kayambu jsme chtěli dát na podhrotovou pozici, aby to bylo pro Pardubice překvapení. Joel se ale jednoznačně lépe cítí vpravo. Jsem rád, že jsme to zvládli i s tímto experimentem,“ ulevilo se Romanu Skuhravému.

Mužem utkání byl vedle Tomáše Smoly, který rozhodl, brankář Vilém Fendrich. Zlikvidoval několik pardubických gólovek a udržel Slezany ve hře o tři body. „Vilda udělal obrovský pokrok díky Michalovi Kosmálovi. Na druhou stranu to, co jsme vyvedli na začátku druhého poločasu, si nemůžeme dovolit,“ nechápe trenér Slezského FC.

Konec dobrý, všechno dobré. Opava přežila hostující tutovky s čistým štítem, a pak sama udeřila. Výsledek? Výhra 1:0 a návrat do čela Fortuna národní ligy, kde vydrží minimálně do pondělního podvečera. „Vážím si toho, jakým způsobem to kluci opracovali a musím poděkovat také fanouškům. Vycítili, že to nejsme my a pomohli nám, což je naše společná práce a já jim za to strašně moc děkuji,“ uzavírá Roman Skuhravý.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies