oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 7.6., 28.kolo
SFC Opava 
od 15:00
 Slovácko
Ohlasy Viléma Fendricha

Skvělý Fendrich vychytal Pardubice. Hrdina ale nejsem, říká skromně

12.09.2017, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Klíčový muž Slezského FC v sobotní cestě za třemi body? Bezesporu Vilém Fendrich. Opavský gólman zlikvidoval všechny šance Pardubic a zapsal druhé čisté konto v sezoně. „Nemůžu říct, že jsem hrdina. Beru jako úspěch týmu, že se nám podařilo zápas dotáhnout do vítězného konce,“ tvrdí brankářská jednička SFC.

„Je pravda, že když zápas dopadne 1:0, má nula pro gólmana asi největší hodnotu. Po těch zápasech už je mi ale de facto jedno, jestli utkání skončí 5:3 nebo 1:0. Hlavně, že vyhrajeme. Jsem rád, že to takhle dopadlo. Bylo to ale hodně vydřené vítězství,“ vrací se k sobotnímu duelu.

V něm se blýskl několika důležitými zákroky. Hlavně při pardubickému úniku zkraje druhé půle zazářil. „Hodně mi to připomnělo situaci v zápase s Táborskem. Jsem rád, že se mi to podařilo takhle vyřešit. Musíme na tom ale zapracovat, nemůžeme takhle pokračovat dál. Buď to musíme přerušit na půlce, nebo udělat něco jiného, protože tohle nás může dřív nebo později vytrestat,“ má jasno opavská jednička.

Hned vzápětí mohli hosté udeřit znovu. Černý unikal sám na bránu, položil si Fendricha, ale zakončení překazil skvělým zákrokem Žídek, jenž tak zastoupil gólmana SFC. „Bylo štěstí, že se mi toho útočníka podařilo zbrzdit. Neudělal to ideálně. Jsem rád, že jsme to společnými silami s Honzou Žídkem vyřešili,“ ulevilo se Vilému Fendrichovi.

Jeho jméno dokonce vyvolával opavský kotel. Fanoušci vycítili, kdo byl hrdinou večera. „Nemůžu říct, že jsem hrdina. Beru jako úspěch týmu, že se nám podařilo zápas dotáhnout do vítězného konce. Bylo tam moc chtění, které nyní převládá nad naší hrou, která měla větší lehkost. Soupeře jsme předtím drtili. Jsem rád, že v klíčových situacích dokážu pomoci a něco chytit, když je potřeba. Jako například proti Táborsku nebo i teď. Týmu to pomáhá. Vždy jsem chytil stoprocentní šanci a hned nato jsme dali gól,“ všímá si.

V sobotu Opavští vyrazí pod Javorový, představí se v Třinci. „Mají celkem fazonu a výborné výsledky. Zvlášť doma jsou silní. Maji dobrý tým, který je dlouho pospolu. My budeme chtít uspět, ale nebude to jednoduché,” uvědomuje si Fendrich.

Slezský FC by na soupeřově půdě neměl vyloženě dobývat obranu. Třinec totiž doma nehraje žádného zanďoura. „Může to být určitá výhoda. Nevím, s čím domácí přijdou, ale nepočítám s tím, že by úplně zalezli podobně jako u nás Sokolov. Svým způsobem by nám to mohlo vyhovovat. Můžeme si to hezky rozdat,” dodává.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies