oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 29.2., 23.kolo
SFC Opava 
od 14:30
 Olomouc
Preview: SFC Opava – Vlašim

Do Opavy míří Vlašim, která skalpovala Klokany

22.09.2017, autor Redakce
Opava – Sobotnímu soupeři SFC z Vlašimi sice patří v tabulce šestá příčka, ovšem jen s dvoubodovou ztrátou na první místo. Blaničtí rytíři navíc v úterním duelu MOL cupu vyřadili ligovou Bohemku. Jen pro zajímavost – střílet vlašimské góly má v popisu práce opavský odchovanec Vojtěch Hadaščok.

Vlašim je napojena na pražskou Spartu. Po konci činnosti Martina Haška opět vedení sáhlo po trenérovi z Letné. Kormidla se chopil Petr Havlíček, někdejší spolupracovník Davida Holoubka. A Spartou prošlo i několik hráčů. Nejznámějším z nich je Jiří Jeslínek.

„Přijede k nám soupeř povzbuzený vítězstvím v poháru nad Bohemkou. Sami jsme loni zjistili, jaké to je mít doping v podobě vyřazení ligisty,“ řekl na úvod opavský trenér Roman Skuhravý. „Vlašim je pohybově nejlépe vybavený tým v soutěži,“ podotkl kouč Slezanů.

„Naším vodítkem budou zápasy z minulé sezony. Soupeř má rychlý přechod do útoku, svědčí mu tahový fotbal,“ vypozoroval Roman Skuhravý.

Opava naposledy remizovala v Třinci 3:3. „Chceme hrát svou hru. Udržet kvalitu hry z minulého týdne, ale zároveň být zodpovědní. To nám v Třinci chybělo,“ poznamenal šéf opavské lavičky.

Před týdnem Slezský FC trápily zdravotní problémy. „Stav marodů se nezměnil. Jsem jen rád, že nikdo další se nepřidal,“ vydechl si Roman Skuhravý s tím, že Joel Kayamba bude na sto procent připravený.

„Od pondělí trénuje, připravený bude. Otázkou je, zda v základní sestavě nastoupí,“ dodal trenér Slezského FC.

Sobotní utkání má výkop v 18 hodin. Pokud budete v Městských sadech chybět osobně, můžete jeho průběh sledovat prostřednictvím streamu na webu iFortuna.cz či textového on-line přenosu.

Bohatý doprovodný program a zvýhodněné vstupné

Slezský FC si v sobotu připomene výročí 110 let od založení klubu. Oslavy jubilea spojí také s Víkendem otců. Pro fanoušky s dětmi bude připraven bohatý program, jehož završením bude domácí zápas s Vlašimí se zvýhodněným vstupným. Na co se můžete těšit?

V době od 14 do 17 hodin budou v Městských sadech (pravděpodobně oblast před parkovištěm u Parkhotelu) připraveny pro rodiče s dětmi soutěže a hry jako např. skákání v pytli, skákání na míčích, maxi twister, koloběžky, kopy na branku, trefování klauna, soutěže zručnosti jako např. stavění žebříků a zatloukání hřebíků do pařezu, dále budou přichystány tvořivé dílničky a malování na obličej.

Děti (s rodiči) budou moci veškeré tyto soutěže absolvovat a sbírat body do sběrné kartičky. Za vyplněnou kartičku poté dostanou sladkou odměnu.

Od 17 hodin budou v prostorách klubu (v místech u nové umělky) připraveny pro děti skákací atrakce jako bumperball, opičí či vojenská dráha a podobně.

Od 18 hodin přijde na řadu domácí zápas opavských fotbalistů s Vlašimí. Vstupné na toto utkání bude mít zvýhodněnou cenu 50 Kč, ženy a děti do 15 let budou mít vstup zdarma.

Ženy a děti do 15 let si ovšem na pokladnách musí vyzvednout vstupenku, která jim umožní vstup přes turniket.

Držitelé permanentních vstupenek na tribunu A mají svá místa rezervována. Návštěvník s jednorázovou vstupenkou je povinen toto místo majiteli platné permanentky kdykoliv uvolnit.

Přijďte si do Městských sadů připomenout bohatou historii opavského fotbalu a oslavit Víkend otců. Těšíme se na Vás!Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies