oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 29.2., 23.kolo
SFC Opava 
od 14:30
 Olomouc
Preview: Žižkov – SFC Opava

Jan Žídek před Žižkovem: Do zápasu jdeme s pokorou, chceme ale vyhrát

26.09.2017, autor Redakce
Opava – V uplynulé sezoně se Žižkovem ani jednou nevyhráli, nastal čas tuto bilanci změnit. Opavští fotbalisté touží ve čtvrtečním dopoledni urvat z žižkovského trávníku tři body.

Obzvlášť velkou motivaci má opavský kapitán Jan Žídek, který se během loňského duelu nechal pod televizním vysílačem zbytečně vyloučit, i proto se Slezané vrátili domů pouze s bodem.

„V minulosti se nehrabu. Už na to nemyslím. Ale dobře vím, že jsem to tenkrát klukům pokazil,“ vzpomíná Jan Žídek. „Do Prahy jedeme s pokorou, chceme ale vyhrát,“ dodává jedním dechem zkušený stoper.

Žižkovští, které trénuje bývalý opavský kouč David Vavruška a obranu drží odchovanec Slezského FC Ondřej Švejdík, se v poslední době trápí, dvakrát prohráli. „Žižkov je doma nepříjemný. Má dobrý tým, ve kterém jsou jak zkušení hráči, tak fotbalisté na hostování z ligy,“ monitoruje situaci v soupeřově táboře Žídek.

Opava doma nadchla výkonem proti Vlašimi, do Prahy tedy míří v dobrém rozpoložení. „Pokud budeme pokračovat v našich zlepšených výkonech, máme velkou šanci vyhrát,“ říká dvaatřicetiletý obránce. „Žižkov jsme loni ani v jednom ze dvou případů neporazili. Jsme připraveni s tím něco udělat. Jsem optimistou,“ usmál se rodák z Oldřišova.

V uplynulém ročníku byl Jan Žídek dvakrát vyloučený. Letos má na kontě zatím jen jednu žlutou kartu, že by se zklidnil? „To bych neřekl, hraji pořád stejně tvrdě. Žluté jsem také vůbec nesbíral, dojem kazily jen ty dvě červené,“ uzavřel opavský stoper.

Zápas na stadionu v Seifertově ulici má výkop na programu ve čtvrtek 28. října v 10.15. Kanál ČT sport nabídne z utkání přímý přenos.

Stadion na mapěPro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies