oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 22.2., 22.kolo
Slavia 
od 14:30
 SFC Opava
Ohlasy Dominika Simerského

VIDEO: Simerský dal gól, pak předvedl robota. Momentální nápad, směje se

29.09.2017, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
Opava – Slezský FC na Žižkově válel. Vedl 3:0, když pěknou dalekonosnou střelou snížil Podrazký. Domácí si možná mohli myslet, že zápas ještě není zcela ztracený. Ale jen chvíli. Pak si totiž na míč po rohu Jursy naskočil Dominik Simerský, přesnou hlavičkou skóroval a svou trefu společně s přihrávajícím parťákem oslavili jako roboti.

Na předzápasovém videu Dominik Simerský s úsměvem prohlásil, že je nejlepším opavským hráčem. „Říkali, ať mluvíme podle pravdy, takže jsem řekl, jak to vidím,“ směje se.

Dobrá nálada totiž v táboře Slezského FC panovala i po čtvrtečním dopoledni, kdy Opavští pěti góly srazili Žižkov. „Byli jsme dobře naladěni, což jsme spojili s koncentrovaností a zápas jsme zvládli po všech stránkách. Žižkov měl taky šance, ale to bylo způsobené výsledkem. Mohlo to klidně skončit ještě větším rozdílem,“ myslí si opavský obránce.

Sestřih utkání na webu ČT sport »

Vstup do utkání zvládli na jedničku s hvězdičkou. Po dvaceti minutách vedli 3:0. „Tak jsme si to představovali. Líp to ani nešlo. Tom Jursa kopal fantasticky standardky,“ chválí Simerský svého spoluhráče, který mu nahrál na jeho gól.

Ten padl krátce před koncem první půle a Dominik Simerský po něm předvedl parádní oslavu. „Poslední dobou s kluky před zápasem vždy plánujeme, co vymyslíme. Tentokrát se to sešlo, že nás dalo gól hned pět, takže super,“ pokračuje borec, jenž čtvrtou branku v síti Viktorky slavil á la robot.

Kde vzal inspiraci? „Je to vždycky momentální, podle toho, co nás napadne před utkáním. Každý má něco a snaží se to předvést,“ vysvětluje.

Opavské plány? Musíme udělat šňůru

Šlágr mezi Žižkovem a Opavou vysílala televize v přímém přenosu, byl to důvod navíc k zajímavým oslavám branek, které Slezané v Praze ukázali? „To úplně ne. Spíš jsme tady chtěli vyhrát, protože se nám to minulou sezonu nepodařilo. V minulosti se tady moc nevyhrávalo, takže jsme rádi. Potřebujeme udělat nějakou šňůru, aby se vršek tabulky trošku osamostatnil a my jsme byli tam, kde chceme,“ velí klíčový obránce SFC.

Opavští v uplynulém ročníku pod žižkovským vysílačem remizovali 3:3 i kvůli zbytečné červené kartě Jana Žídka. Teď to ale byl právě opavský kapitán, který úvodní trefou nasměroval svůj tým k výhře. „Minulý rok jsme se tady připravili o tři body, ale to k fotbalu patří. Může se to stát každému, takže to bylo úplně v pohodě. Teď dal Honza gól, který nás nakopl, a pak jsme to rozjeli,“ pokračuje Simerský.

Slezané tak zvládli i nástrahu v podobě tradičního žižkovského výkopu už v 10.15. „Moc rádi to nemáme. Domácí tým má v tomhle velkou výhodu. Na druhou stranu ze zápasů, které se hrály venku ráno, máme čtyři body, takže jsme spokojeni,“ dodává.

Pohárový svátek v Plzni: Může to být dobrý zápas

Teď už musí opavští fotbalisté přepnout na třetí kolo MOL Cupu, které sehrají v Plzni. „Bude to asi úplně jiný zápas, ale my nemáme co ztratit. Minulý rok jsme si to s nimi rozdali a vyšlo to. Pojedeme se stejným cílem i do Plzně. Uvidíme, na co to bude stačit,“ hlásí jedna z opor výběru Romana Skuhravého.

Podcenění ze strany Viktorie vzhledem k loňskému překvapivému vyřazení na opavské půdě nehrozí. „Určitě ne. Moc reprezentantů mít nebudou, takže postaví tu nejsilnější sestavu. Myslím, že to může být dobrý zápas, když se nám zadaří. Jen je škoda, že nehrajeme doma. Myslím si, že tam moc lidí na pohár nepřijde,“ uvažuje.

Opavští ovšem zbraně předem neskládají. „Budeme hrát aktivně a snažit se jim to znepříjemnit. Určitě tam nejedeme s tím, že chceme prohrát. Rádi bychom postoupili. I když je to málo reálné, pokusíme se o to,“ uzavírá Dominik Simerský.

Robot maschine 🤙🤙😀😀

Příspěvek sdílený Dominik Simerský (@siimi92),Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies
 
×
Dnes v 14:30 |
SK Slavia Praha
Slezský FC Opava