oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 7.6., 28.kolo
SFC Opava 
od 15:00
 Slovácko
Preview: Viktoria Plzeň – SFC Opava

SFC čeká pohár v Plzni. Domácí jsou favoritem, ale Opava nic nebalí

04.10.2017, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Bude se opakovat historie? Opavské fotbalisty čeká stejně jako loni pohárový duel s Plzní. Tentokrát se ale bude hrát na západě Čech. Aktuální lídr první ligy má co napravovat, ve slezské metropoli totiž před necelým rokem prohrál 2:4.

Vzhledem k reprezentační přestávce budou domácím chybět reprezentanti, navíc na marodce je mimo jiné David Limberský. „Plzeň má široký kádr. Pro hráče, kteří nehrají v základu je to ideální šance se ukázat, budou mít o motivaci postaráno. Pokud se jim to nepovede. Má trenér pádný argument k tomu, proč nehrají,“ řekl trenér Opavy Roman Skuhravý.

Favorit je jasně daný, Opava ale neodcestovala k utkání s poraženeckou náladou. „Jsme připraveni se porvat o dobrý výsledek. Víme, že favoritem jsou domácí, ale nic nebalíme předem,“ zdůraznil kapitán SFC Opava Jan Žídek. Trenér jeho slova doplnil: „Hrajeme na krásném stadionu, pro nás je toto utkání svátkem.“

Už loni opavský stratég do poháru posílal jinou sestavu, než tu, která hrála ve Fortuna národní lize. „Na lavičce máme hráče, kteří si zaslouží hrát. Navíc změny budeme dělat i ze zdravotních důvodů. V loňském ročníku jsme takový model také praktikovali a došli až do finále,“ podotkl Roman Skuhravý.

Jisté je, že hrát nebude Pavel Zavadil, který s týmem neodcestoval.

Utkání v plzeňské Doosan Areně má začátek ve čtvrtek 5. října v 17 hodin. Průběh zápasu můžete sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu.

Stadion na mapěPro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies