oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.7., příp.
Skalica 2
Slezský FC Opava 0
sobota 21.7., 1.kolo
Sparta 
od 19:00
 SFC Opava
Očima trenéra Skuhravého

Skuhravý: V první půli jsme hráli jako staří páni, ale jedeme dál

22.10.2017, autor Redakce
České Budějovice – Opavští fotbalisté si na jihu Čech připsali druhou porážku v sezoně a po prohře 1:2 s domácím Dynamem klesli na třetí příčku druholigové tabulky. Jaké byly příčiny neúspěchu? Ty se snažil na tiskové konferenci po utkání najít kouč Slezského FC Roman Skuhravý.

„Mám pocit, že zápas se podobá tomu z uplynulé sezony jako vejce vejci. První poločas jsme hráli jako staří páni. Drželi jsme míč v prostorech, které nebyly nebezpečné pro domácí tým. České Budějovice ovšem hrály v podobném modu a my dostali gól ze situace, která je při stoprocentní koncentraci bránitelná. Bohužel jsme se však dostali do gólového deficitu, “ mrzí opavského trenéra.

Po změně stran ovšem opavský tým Jihočechy pořádně zatlačil. První gól Smoly ještě rozhodčí kvůli předchozímu faulu neuznal, o chvíli později ale vyrovnal Kayamba a Slezané Dynamo pořádně zmáčkli. „Ve druhé půli jsme byli jasně lepší. Zaslouženě jsme vyrovnali, ale je škoda, že si to komplikujeme. Pro mě už to není jednoduché, protože děláme individuální chyby, které se neustále opakují. To není stěžování si, ale fakt. Budeme se na to muset podívat z jiného úhlu pohledu,“ hlásí Skuhravý.

Zrovna ve fázi, kdy Opava svého soupeře přehrávala, se po nenápadné akci podruhé trefil domácí Táborský a České Budějovice vedly 2:1. „Domácí šli do vedení, my jsme dostali červenou kartu, takže jsme byli ve složité pozici. Za prvních 25 minut druhé půle ale kluky můžu pochválit. Takhle si to představuji. Utkání o ničem nerozhodlo. Dokázali jsme si, že můžeme hrát také s Budějovicemi. Jedeme dál,“ nabádá kouč Slezanů.

Jak hodnotil souboj nejlepšího útoku soutěže z Opavy a nejlepší obranou, kterou disponuje Dynamo? „Na můj vkus jsme si v první půli nevypracovali nic. Byli jsme nepřesní v předfinální fázi, absolutně jsem nebyl spokojen. Opět jsme dostali dva góly, což je pro nás největší problém. Co se týče hry, zlepšili jsme se. Chyběl nám ale klid při řešení situací ve vápně. Domácí obrana asi zaslouženě vyhrála,“ uzavírá Roman Skuhravý.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies