oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
úterý 21.9., 3.kolo
SFC Opava 
17:00
 Mladá Boleslav

Slezský FC míří do Vítkovic. Chceme tři body, velí Skuhravý

09.11.2017, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Na domácím hřišti Slezský FC porazil Vítkovice jednoznačně 6:2. Odveta ale bude úplně o něčem jiném. V Ostravě náš čeká jiné utkání. Domácí pod ex-opavským koučem Ludevítem Grmelou ožili a myslí na body.

„Nastoupí proti nám stejný tým jako v prvním zápase, ale s daleko pozitivnější náladou. S novým trenérem dostaly Vítkovice impulz, vyhrály tři zápasy v řadě s nulou a výrazně si zvedly sebevědomí,“ poznamenal opavský trenér. „Ani proti Hradci to nebylo z jejich strany špatné,“ dodal Roman Skuhravý.

Ve vítkovické kabině jsou i hráči s opavskou minulostí – Tomáš Mrázek, Josef Květon a David Mikula. Posledně jmenovaný ale společně s Cvernou a Kučerou nebudou moci kvůli karetnímu trestu nastoupit.

Zajímavý hráčem, na kterého trenér Grmela sází, je Filip Twardzik, syn někdejšího opavského brankáře Reného. Tento čtyřiadvacetiletý záložník prošel například Herthou Berlín nebo skotským Celticem. Na kontě má i starty za mládežnické reprezentace.

Opava se musí především soustředit sama na sebe. „Momentálně jsme největším soupeřem sami sobě. Drtí nás individuální výpadky v defenzivní činnosti. Pokud chceme uspět, musíme hrát koncentrovaně celé utkání,“ uvědomuje si dobře trenér Slezského FC a pokračuje: „Hrajeme dobře jen některé pasáže zápasu, a to je málo.“

V jaké sestavě vyrukuje Opava na Vítkovice? „Změny budou. Jisté je, že chytat bude Vojtěch Šrom, protože Vilém Fendrich má zdravotní problémy,“ prozradil Skuhravý. Více ale konkrétnější být nechtěl. „Každopádně z posledních dvou zápasů chceme být stoprocentní,“ zakončil.

Zápas ve Vítkovicích má úvodní výkop na programu v pátek 10. listopadu od 17 hodin. Průběh utkání můžete sledovat na webu Onlajny.com.

Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Pavel Orel. Na čarách mu budou asistovat Zdeněk Dobrovolný (AR1) a Michal Pfeifer (AR2).

Stadion na mapěPro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies