oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
úterý 21.9., 3.kolo
SFC Opava 
17:00
 Mladá Boleslav

Třináctka postoupila do finále republiky

20.11.2017, autor Redakce
Opava – Třináctka Slezského FC skvěle prošla kvalifikačním turnajem na mistrovství republiky v halovém fotbalu. Na palubovce v Bílovci vybojovala čtyři vítězství a jednu remízu. O víkendu ji čeká velké finále na Kladně.

„S naprosto čistým svědomím mohu říci, že šlo o zcela zasloužené vítězství v turnaji, a tím i postup do finálového klání mezi šest nejlepších mužstev ČR, které se koná příští sobotu na Kladně. V každém z pěti utkání jsme to byli my, kdo určoval vývoj zápasu a byli jsme to my, kdo šel úspěchu zcela naproti s absolutní touhou vyhrát,“ řekl trenér opavských nadějí Marcel Klajmon.

„Před kluky smekám v jakém tempu, a s jakým nasazením celý turnaj odehráli. I když přišla na okamžik nějaká slabá chvilka, podržel nás Danek Sukdol v bráně. Paradoxem turnaje bylo, že naprosto poslední utkání celého dne mezi námi a Bílovcem bylo vlastně nakonec i jakési pomyslné finále o vítězství v turnaji a tím také o postup,“ pokračoval.

„Na závěr bych chtěl dodat, že pro kluky je to jakási odměna za poctivou práci v tréninku, ale ačkoli je futsal skvělá průprava a možnost předvedení individuálních herních dovedností, stále je pro nás priorita vychovat z kluků fotbalisty. Připravovat je na přechod na velké hřiště a nedělat z nich pouze nějaké sálové typy,“ dodal Klajmon.

Výsledky a střelci Opavy

SFC Opava – MFK Vítkovice 3:1, Lukáš Vyležík, Martin Blažej, Adam Sedláček
SFC Opava – MFK Karviná 5:2, Richard Kovárník 2, Filip Kokeš, Albert Vlašánek, Lukáš Vyležík
SFC Opava – FC Baník Ostrava 4:1, Pavel Šrek 2, Richard Kovárník, Tomáš Nováček
SFC Opava – FC Hlučín 3:1, Filip Kokeš, Adam Sedláček, Pavel Šrek
SFC Opava – ŠSK Bílovec 2:2, Tomáš Nováček, Pavel Šrek

Sestava Opavy: Daniel Sukdol, Pavel Šrek, Martin Blažej, Lukáš Vyležík, Richard Kovárník, Adam Sedláček, Dominik Malý, Filip Kokeš, Patrik Wehowský, Albert Vlašánek, Tomáš Nováček.

Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies