oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
Rozhovor – Jaroslav Svozil

Angažmá ve Slezském FC? Posun v kariéře a velká výzva, hlásí Svozil

29.01.2018, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Trenér Roman Skuhravý o znojemského stopera Jaroslava Svozila hodně stál. Odchovanec olomoucké Sigmy nakonec do Městských sadů zamířil a během přípravných zápasů naznačuje, že bude pro horkého aspiranta na postup mezi elitu velkou posilou.

„Opava je ambiciózním klubem, angažmá v ní beru jako posun ve své kariéře a změnu k lepšímu,“ zdůrazňuje Jaroslav Svozil. „Ve Znojmě jsem byl už dlouho. Chtělo to změnu, navíc jsem se přiblížil více k domovu,“ přidává další pozitivum.

Nová opavská akvizice si zvyká na náročný režim. „V Opavě je to větší jízda, co se týká tréninkových jednotek. Dá se říci, že nyní mám problém s fyzickou kondicí. Mám ale stále dost času na to, abych ji nabral a dostal se do stoprocentní pohody,“ přiznává Jaroslav Svozil.

Další novinkou pro odchovance olomoucké Sigmy je hra v tříobráncovém modelu. „Nikdy jsem v tomto systému nehrál. V Opavě je to pro mě premiéra, takže ještě nemohu říci, zda mi sedí, nebo ne. Každopádně zvyknout si na něj musím. Proti Nitře už nám to sedělo už lépe,“ přiznal fotbalista s osmi prvoligovými starty na kontě.

„Když jsme na míči, jsme silnější. Co se týká útočné fáze, vidím v tom velké plus. Avšak v momentech, kdy jsme se roztáhli a přijde ztráta míče, obránce to hodně bolí,“ přidává další poznatek na téma hry s třemi obránci.

Jaroslav Svozil měl sen kopat za Sigmu, nakonec ale musel Hanou opustit. „Šance jsem dostal, ale nevyšlo to, tak už to ve fotbale chodí. Sestoupili jsme do druhé ligy a přišly změny. Mě přeřadili do béčka. Nechtěl jsem hrát jen třetí ligu, proto jsem přijal nabídku ze Znojma, kde mi to sedlo,“ popisuje svůj fotbalový osud.

„Ohlížet se za minulostí ale nemá smysl. Jsem v Opavě, beru to jako posun dopředu a zároveň novou a velkou výzvu. Těším se taky na skvělé diváky. Do Opavy jsem jezdil jako soupeř a na zápasy jsem se vždy těšil,“ uzavírá zimní posila Slezanů.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies