oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
čtvrtek 30.6., přip.
AC Sparta Praha 3
SFC Opava 0
sobota 2.7., příp.
SFC Opava 
11:00
 Pov. Bystrica

Třináctka vyrazila do Prahy, jak si vedla na výjezdu?

13.03.2018, autor Redakce
Opava – Velký výjezd do hlavního města podnikla třináctka Slezského FC. Tým trenéra Marcela Klajmona sehrál dva duely. Nejdříve v Edenu prohrál s domácí Slavií 0:12, následně podlehl vršovickým Klokanům 1:5.

Malí Opaváci ale víkend neprožili jen ve víru fotbalu. Mimo jiné si také užili atrakcí ve vyhlášeném aquaparku v Čestlicích. „Kluci si to opravdu užili. Prověřili veškeré atrakce,“ pousmál se kouč Marcel Klajmon, který následně okomentoval oba duely: „Zápas se Slavií pro nás byl obrovskou školou. Domácí byli lepším týmem a musím přiznat, že proti silnějšímu protivníkovi jsme zatím nehráli. Rozdíl ve spoustě atributů mezi námi a soupeřem byl zatím velký.“

I přes vysokou porážku našel trenér pozitiva. „Záměrně však říkám zatím, protože věřím, že kluci díky své pracovitosti, a tím jak momentálně vyspělejší soupeře začnou dorůstat, se nynější rozevřené nůžky, což znamená rozdíl a současný stav v kvalitě, začnou postupně zavírat a zužovat. Navíc naprostým pozitivem pro mne bylo, a co maximálně oceňuji je, že nikdo z kluků nerezignoval. Za totálně nepříznivého stavu jsme se neuchýlili k nějakému odkopávání, zbavování míče či schovávání se, ale kluci se neustále nabízeli a měli snahu řešit věci fotbalově a konstruktivně,“ řekl ještě k prvnímu duelu Marcel Klajmon.

K utkání s Klokany následně dodal: „Šlo o daleko vyrovnanější zápas než proti Slavii. Výsledek je pro nás docela krutý. Soupeř nás potrestal z rychlých brejků. Bohužel se nám nepodařilo dohrát naše šance do patřičné kvality.“

Výsledky

SK Slavia Praha – SFC Opava 12:0
Bohemians 1905 – SFC Opava 5:1, branka SFC: Robin Matýsek
Nominace SFC: Dan Bártek, André Bek, Adam Cileček, Boleslav Dočkal, Maxmilián Híreš, Filip Kokeš, Radek Ligač, Dominik Malý, Robin Matýsek, Jan Mlčoušek, Tomáš Nováček, Dominik Pavelka, Adam Sedláček, Daniel Sukdol, Dominik Stareček, Pavel Šrek, Jan Ulrich, Albert Vlašánek, Lukáš Vyležík, Patrik Wehowský. Trenér: Marcel Klajmon.