oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 8.8., příp.
Fotbal Třinec 
od 11:00
 SFC Opava
Rozhovor – Jaroslav Svozil

Svozil chystá odměnu do kabiny: Bude kolínko, nebo žebírka

02.04.2018, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – V zimě se Slezskému FC upsal na tři a půl roku a hned si vydobyl místo v základní sestavě Opavy. Defenziva Slezanů je na jaře pevná jako skála i díky jeho výborným výkonům. Jméno Jaroslava Svozila se opavští fanoušci naučili opravdu rychle.

Teď borec, který ještě na podzim oblékal znojemský dres, nastoupil proti svému bývalému týmu, a pomohl SFC ke čtvrtému jarnímu vítězství.

„Nějakou dobu jsem tam působil, takže to pro mě byl hodně prestižní zápas. Ve Znojmě mám spoustu přátel. S některými kluky jsme si psali, ale nebylo to nic přehnaného. K utkání jsem chtěl přistoupit jako ke každému jinému, aby nehrozila nějaká přehecovanost, která by pak pramenila v chyby. Jsem rád, že jsme zvítězili a potvrdili dobrou formu,“ pochvaluje si Jaroslav Svozil.

Slezané doma před týdnem porazili Ústí, teď svůj výkon vylepšili a spláchli i Znojmo. „Chtěli jsme navázat na svou kombinační hru a potvrdit dvě venkovní vítězství i doma, což se nám povedlo. Chceme dál sbírat body a jít krůček po krůčku k vysněnému cíli,“ pokračuje opavský obránce.

Svozil výtečně diriguje defenzivu, do sestavy zapadl skvěle. I díky němu Opava na jaře zatím nedostala ani gól. „Na podzim jsme jich dostávali hodně, v přípravě jsme se na to zaměřili. Nechci jmenovat, ale celý tým pracuje směrem do defenzivy výborně. Když v tomhle budeme pokračovat, bude se to odrážet i na bodových ziscích. Zatím to jde vidět,“ libuje si.

Mexická vlna? To se zažije asi jen tady a v Mexiku

Vzhledem k výhře nad jihomoravským celkem, kde Svozil ještě nedávno hrával, se opavská kabina může těšit na odměnu v podobě chutného občerstvení. „Tak je to tady vždycky. I ostatní kluci už dřív něco vypsali, když se hrálo proti jejich bývalým klubům. Nějaké kolínko nebo žebírka budou,“ směje se. „Musíme ale makat dál. Ještě nás čeká tvrdá práce,“ zvážní čtyřiadvacetiletý fotbalista.

Duel se Znojmem sledovalo 5 143 diváků, což byla nejvyšší návštěva sezony. Stadion dokonce obíhala mexická vlna. „To se asi zažije jen tady a v Mexiku. Bylo vidět, že se fanoušci dobře baví. Přišlo pět tisíc diváků, což někde nechodí ani na ligu. Jsem tady nadmíru spokojený. Je zde výborná kabina a super atmosféra. Tohle angažmá je pro mě posunem v kariéře,“ uzavírá Jaroslav Svozil.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies