oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 3.10., 6.kolo
SFC Opava 
od 16:30
 Teplice
Rozhovor – Jan Žídek

Šest tisíc fanoušků v Opavě? Velká odměna! Dodávají nám sílu, tvrdí Žídek

16.04.2018, autor Redakce
Opava – 6 028. Tolik diváků sledovalo nedělní derby Slezského FC s Třincem, které v přímém přenosu vysílala televizní stanice ČT sport. Vyprodáno sice nebylo, ale i tohle číslo bere dech. Nejvyšší návštěva celé sezony viděla remízu Opavy s třineckým rivalem v poměru 1:1. „Je to škoda. Zradila nás koncovka,“ mrzí opavského obránce Jana Žídka.

Honzo, jak vstřebáváte první jarní klopýtnutí?
Je to škoda, chtěli jsme vyhrát. Celý zápas jsme byli lepší, bohužel nás však zradila koncovka. Šancí jsme si vytvořili dost. Mrzí nás to, ale jedeme dál.

Jak moc vám v obraně chyběl vykartovaný parťák Jaroslav Svozil?
Vrátili jsme se ke hře na čtyři obránce a dostali jsme gól. Bohužel. Propadl tam balon, který Zdenu (Pospěcha – pozn. red.) trefil do hlavy. Je to škoda, ale jinak jsme hráli směrem dozadu slušně.

Skuhravý: Nejsme kapela, abychom pořád vyhrávali »


Po přestávce jste srovnali díky gólu Matěje Hrabiny. Věřil jste v možný obrat?
Stoprocentně jsem věřil, že můžeme vyhrát. I když počasí bylo náročné. Sami jste viděli, že snad šest kluků z Třince chytaly křeče. My jsme na tom fyzicky dobře. Jen škoda, že jsme to neotočili a nevyhráli jsme.

Bod je pro vás určitě málo, že?
Doma je to vždycky ztráta. Chceme tady vyhrávat a udělat z našeho stadionu nedobytnou tvrz. Soupeři si od nás nemohou vozit body. Z této stránky nás to hodně mrzí. Třinec je kvalitní soupeř, který se zaměřil na defenzivu. Dobývali jsme ho, šancí jsme měli dost. Nadávat můžeme jen sami sobě.

Vnímáte remízu jako velkou ztrátu v boji o postup?
Na zápas jsme se dívali tak, že je Třinec kousek za námi. Nedíváme se, jakou za sebou máme bodovou kapsu. Je to škoda, mohli jsme se o jeden zápas přiblížit našemu snu. Pořád máme navrch před ostatními. Pokud budeme dále ukazovat co umíme, nemám strach. Celý mančaft je v pohodě, trenér nás drží. Tato remíza neovlivní naši koncentraci nebo ambice.

Derby s Třincem sledovalo více než šest tisíc diváků. Velká paráda, že?
Je to nádhera. Někdy se i já dívám jen na tribuny, třeba když se pískne nějaký faul. Pohledem na plné ochozy se rád pokochám. Strašně nás to žene dopředu. Je velká odměna hrát před tímto publikem. Dodává nám to sílu. Věříme, že diváci nás budou podporovat a dál chodit v tomto počtu.

Kuzmanović Hráčem měsíce, mezi trenéry vládl Skuhravý »


V neděli vás čeká duel ve Vlašimi, kde jste před rokem ukázali last-minute obrat…
Budeme chtít hrát svou hru a uvidíme, co nám to přinese. Chceme vyhrát každý zápas. Je nám jedno jestli hrajeme doma, nebo venku, s prvním, nebo posledním týmem. Chceme uspět.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies