oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava

Šrom si fotbal užívá. Je to pro mě asi nejlepší období, přiznává

24.05.2018, autor Redakce
Opava – Jedním ze základních stavebních kamenů, které Slezskému FC pomohly k postupu, je také brankář Vojtěch Šrom. Ten byl v úvodu jarní části sezony nepřekonatelný. Podává spolehlivé výkony, které korunoval sedmi čistými konty. Celkem v 16 utkáních inkasoval jen 11 branek.

„Na nějaké nuly ale nehraji. Hlavní je, že vyhráváme,“ hlásí skromně opavský gólman. Ten musel být v mnoha případech ve střehu. Slezané většinou své soupeře přehrávají. Brankáři si tak dlouhé minuty nesáhnou na míč, ale v kritických chvílích musí tým podržet. „Naše role není tolik náročná fyzicky, ale zejména psychicky. V danou chvíli, když je to potřeba, musíte být připraven,“ souhlasí Vojtěch Šrom.

Jak vnímá zápasy typu toho na Olympii, kdy má Opava nespočet šancí, soupeř vypálí jednou na bránu a hned je z toho gól? Je třeba uznat, že rána Giditze byla výstavní. „Díval jsem se na to i zpětně, ale fakt nevím. Asi to opravdu dobře trefil,“ přiznává zkušený gólman.

Teď před ním a jeho spoluhráči stojí poslední výzva sezony. V souboji s Frýdkem-Místkem si Opavští mohou zajistit prvenství ve Fortuna národní lize, které je pro tým obrovským lákadlem. „Určitě. Soutěž chceme vyhrát, když jsme v podstatě celou sezonu první. Věřím, že pohár získáme,“ hlásí.

Jak vnímá opavský postup? „Moc jsme si to neužili, když nám postup v podstatě zajistil Varnsdorf, který porazil Pardubice, ale věřím, že teď si spravíme chuť,“ pokračuje Šrom. „Po zápase jdeme na radnici a oslavíme to s fanoušky na náměstí. Pak máme domluvené sele,“ dodává.

Věří si opavský gólman na nejvyšší soutěž? „Kdybych si nevěřil, tak tady nejsem,“ usmívá se. „Mám tady smlouvu, takže není důvod nikam odcházet,“ pokračuje. Budou pro něj zápas s Baníkem prestižní? „Neřeším, že jsem tam působil. V zápasech proti němu nebudu mít potřebu si něco dokazovat. Teď jsem v Opavě a bojuji za ni vším, co jde. Koneckonců teď je to pro mě asi jedno z nejlepších období,“ usmívá se.

Těší se ale na fantastickou atmosféru a zajímavá měření sil se zvučnými soupeři. „Hlavně u nás doma to bude velké. Na druhou stranu v lize bude Příbram, nebo Mladá Boleslav, která má sice hezký stadion, jenže lidi tam moc nechodí. Je ale jasné, že se Spartou, Slavií, Plzní, Baníkem nebo Sigmou to bude hukot,“ povídá.

Po náročné sezoně ho čeká odpočinek, na dovolenou ale nemíří. „S rodinou jsme různě roztahaní. Navíc máme malé dítě, takže budeme objíždět návštěvy. Bude to určitě fajn. Člověk občas potřebuje vypnout a načerpat nové síly,“ uzavírá Vojtěch Šrom.