oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
pátek 5.8., 2.kolo
SFC Opava 3
Dukla 0
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 
10:15
 SFC Opava

Informace pro fanoušky před prvním utkáním v Brně

25.07.2018, autor Redakce
Opava – Po úvodním ostrém startu FORTUNA:LIGY na stadionu Sparty čeká opavské fotbalisty první "domácí" zápas, ve kterém hostí Zlín. Níže naleznete souhrn nejdůležitějších informací.

Po dobu nutnou k vybudování vyhřívaného trávníku na stadionu v Městských sadech bude Slezský FC hrát své domácí zápasy díky vstřícnému postoji města Brna a Zbrojovky na brněnském stadionu Srbská.

Cesta vlakem do Brna

Na základě komunikace s fanoušky nebude speciální vlak vypraven. Řada z nich míří do Brna po vlastní ose. Z Opavy přesto hromadně vyrazí početná skupina opavských příznivců vlakovým spojem, který vyjíždí z nádraží Opava východ v sobotu ve 12.42 hodin, pravidelný příjezd do Brna je v 15.59.

Výstup fanoušků je speciálně připraven ve stanici Brno-Slatina, kde budou připraveny autobusy MHD, které fanoušky převezou na brněnský stadion. Žádáme příznivce, aby dbali pokynů Policie ČR pro hladký a rychlý přesun na stadion.

Individuální doprava a parkování v Brně

Byla vytipována záchytná parkoviště v blízkosti Městského fotbalového stadionu s dobrou dostupností dálnice pro opavské fanoušky, kteří se chystají vyrazit do Brna po vlastní ose:

K využití je parkoviště u nákupního centra Královo Pole (Cimburkova 4, Brno). Na stadion je pak nejjednodušší přepravit se autobusovou linkou č. 67

Zastávka NC Královo Pole ve směru Jundrov, výstup zastávka Skácelova, viz. plánek na webu Mapy.cz.

Další doporučené odstavné plochy v lokalitě:
Odstavná plocha stadionu Za Lužánkami (ul. Sportovní 2a – za hotelem Boby centrum).

Na stadion je pak nejjednodušší přepravit se linkou č. 67. Zastávka Sportovní ve směru Jundrov, výstup zastávka Skácelova, viz. plánek na webu Mapy.cz.

Ze zastávky Skácelova pěší přesun dle plánku.

Rozdělení sektorů na brněnském stadionu

Pro opavské vlajkonoše jsou na stadionu Srbská vyčleněny sektory R a S. Pro ostatní fanoušky, kteří navštíví toto utkání a taktéž pro držitele permanentních vstupenek na zápasy SFC i Zbrojovky Brno, jsou vyčleněny sektory J, K, L a M.

Pro držitele permanentních vstupenek na hlavní tribunu A opavského stadionu jsou vyčleněny sektory A a B na hlavní tribuně stadionu Srbská.

S ohledem na to, že na brněnském stadionu jsme díky vstřícnému postoji města Brna a fotbalového klubu Zbrojovka Brno v dočasném azylu, důrazně žádáme všechny diváky, aby dodržovali Návštěvní řád tamního stadionu.

Vstupenky

Ve středu 25. července v 18 hodin končí předprodej na utkání se Zlínem. Vstupenky budou k dispozici v sobotu dvě hodiny před výkopem na pokladnách brněnského stadionu. Brány stadionu se otevřou hodinu před výkopem, tj. v 16.00.

Na pokladnách bude k dostání také rozšířený klubový zpravodaj – Žlutomodrá Opava.

Fanshop

Souběžně s otevřením stadionu se pro fanoušky Slezského FC otevře také fanshop za sektorem M brněnského stadionu, kde budou k dostání trika, šály či dresy.

Informace pro média

Akreditováni novináři budou mít své akreditace nachystány k vyzvednutí v Zákaznickém centru Zbrojovky (ulice Srbská) dvě hodiny před utkáním.

Plánek brněnského stadionu