oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
pátek 5.8., 2.kolo
SFC Opava 3
Dukla 0
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 
10:15
 SFC Opava

Parádní úspěch mládeže! Opavské naděje končí na Ondrášovce šesté

26.07.2018, autor Redakce
Opava – Vynikajícího výsledku dosáhli mládežníci Slezského FC. V celkovém hodnocení uplynulého ročníku Ondrášovka Cupu obsadili parádní šesté místo. Opavští tak za sebou nechali kluby jako je Jablonec, Sigma Olomouc, Zlín, Brno, Liberec či Teplice.

„Před samotným turnajem čeká jednotlivé týmy kvalifikace. Na podzim se přes ní musí kvalifikovat na závěrečný turnaj. Menší kluby okresních úrovní musí zvládnout ještě předkvalifikaci. My jsme ligový klub, takže procházíme „pouze“ skrz jednu kvalifikaci. I přes ni je ale občas problém dostat se až na hlavní turnaj,“ vysvětluje kouč opavského výběru kategorie U 11 Jan Hruška mladší.

„Čtyři z šesti kategorií (U 9, U 10, U 11 a U 12 – pozn. red.) jsme měli na hlavním turnaji, což je fajn. Každé umístění je totiž příjemné. Pro kluky jde o vrchol sezony, protože v květnu je málokdy větší akce. Na Ondrášovku jedou v podstatě za odměnu. Pro nás všechny je to pomyslná třešnička na dortu za celoroční práci,“ pokračuje.

Výběry Slezského FC nasbíraly v součtu sedm bodů, což jim v celkové tabulce vyneslo luxusní šestou příčku. „Jde o vynikající výsledek. Za dobu, co se účastníme Ondrášovky, je to pro nás zatím největší dosavadní úspěch,“ přiznává Hruška.

Pro hráče i trenéry je Ondrášovka zajímavým turnajem mimo jiné i v tom, že týmy mají šanci konfrontovat se s novými soupeři. „Ano, ale ne vždy to tak je. Třeba naše dvanáctka měla ve skupině úplně stejné mančafty, jaké potkává v průběhu své soutěže,“ usmívá se mladý trenér.

„Občas ale narazíme třeba na Spartu či Slavii a pro kluky je to vždycky svátek. Už když se losují skupiny, těší se na zajímavé soupeře. Vzájemným zápasem pak hodně žijí,“ dodává na závěr.