oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
pátek 5.8., 2.kolo
SFC Opava 3
Dukla 0
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 
10:15
 SFC Opava

Nebylo to ono. Musíme jít dál, ví Simerský

29.07.2018, autor Redakce
Brno – Nesehráli špatný zápas, jenže hrát přes 70 minut v deseti hráčích, to se soupeři špatně vzdoruje. Opavští fotbalisté v Brně podlehli Zlínu a na první ligový bod stále čekají. „Byli jsme mdlí,“ přiznává obránce Dominik Simerský.

Hned po čtrnácti minutách byl za faul na Džafiće vyloučen opavský stoper Jaroslav Svozil. Jak to ovlivnilo sobotní duel? „Určitě hodně, protože jsme šli do zápasu s něčím jiným. Vyloučení nás hodně ovlivnilo, hlavně ale první gól, který přišel hodně brzy. Škoda, že jsme to nepřečkali déle,“ mrzí vysokého obránce.

„I když se nám poté podařilo vyrovnat, v deseti jsme dostali dva góly. Pak už to pro nás bylo těžké,“ dodává.

Slezané schytali dvě studené sprchy krátce za sebou. Po červené kartě pro Svozila hned vzápětí skóroval Bartošák. Opavští ale přidali a zmáčkli zlínského soka také v početní nevýhodě.

„Vyrovnání pro nás bylo impulsem. Dali jsme první gól, což bylo super. Ale dotahovat v deseti dva góly, to bylo fakt těžké. Navíc v tomhle počasí,“ tvrdí Dominik Simerský. „Pušky (David Puškáč – pozn. red.) si to dobře našel. Byla to dobře sehraná standardka. Teď takhle musíme pokračovat dál a vstřelit víc gólů,“ nabádá.

O přestávce platil remízový stav 1:1, hned na začátku druhé půle ovšem Poznar zblízka dorazil míč do sítě po střele Jiráčka a Zlín už si vedení 2:1 pohlídal. „Nebylo to ono. Utkání nám moc nevyšlo. Znám to tady víc než kluci, ale nepomohlo nám to. Musíme zvednout hlavy a jít dál. Jsme tady doma, takže zde musíme vyhrávat,“ uvědomuje si jeden z pilířů opavské obrany.

Slezský FC přijelo do Brna podpořit zhruba jedenáct stovek příznivců. „Za ty, kteří přišli a povzbuzovali, jsme rádi. Moc jim za to děkujeme, a pokud jich příště bude ještě víc, bude to jedině dobře. Z Opavy do Brna to není úplný kousek, takže se to dá pochopit,“ uzavírá Simerský.