oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 29.1., příp.
SFC Opava 
10:30
 Uničov

Na Slavii jsme to byli my, libuje si Roman Skuhravý

05.08.2018, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Praha – I když na Slavii Opava prohrála 1:3, trenér SFC Roman Skuhravý byl po zápase spokojený. Jeho tým nehrál špatně, hlavně ve druhém poločase Slezané brnkali favoritovi na nervy. Dokonce sahali po bodu.

Začátek zápasu přitom hosty nezastihl zrovna v nejlepším rozpoložení. „V prvních dvaceti minutách nás Slavia dostala pod jednoduchý tlak. Mohla rozhodnout, nás ale podržel brankář Fendrich,“ začal rozebírat utkání opavský kouč. „Měli jsme problémy se šířkou hřiště,“ konstatoval Roman Skuhravý. Slavie přece jen klíč k Fendrichově bráně našla, luxusní ranou se trefil Hušbauer. „Nechtěli jsme do poločasu podruhé inkasovat,“ pokračoval Roman Skuhravý.

Pro druhou půli změnil rozestavení, což odnesl vystřídáním dobře hrající Tomáš Smola. „Chtěl jsem eliminovat dlouhé míče Slavie. Škoda rychlé penalty,“ posteskl si trenér.

Opava se podruhé brance neskutečně zvedla, dokázala si vytvářet šance. „Ve druhém poločase jsme byli Slavii minimálně vyrovnaných soupeřem. Ukázali jsme herní odvahu, kterou dva roky pilujeme. Na Slavii jsme to byli my,“ podotkl Roman Skuhravý. „Škoda, že jsme neproměnili šance. Alespoň jedna z těch tří se mohla ujmout,“ litoval opavský stratég.

Slezané se v Edenu představili oproti předchozím dvěma zápasům v pozměněné sestavě. Kouč vyměnil i brankáře, když Vojtu Šroma nahradil Vilém Fendrich. „Na Slavii jsme bojovali i za Vojtu Šroma, má vážně nemocnou dcerku. Naštěstí přicházejí z nemocnice pozitivní zprávy. U nás v klubu je rodina nadevše,“ zdůraznil Skuhravý a k výkony Vildy Fendricha řekl: „Třičtvrtě roku nechytal, ale nebylo to na něm vůbec znát. Podal velmi dobrý výkon, několikrát nás podržel.“