oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
pátek 25.1., příp.
SFC Opava 
od 15:00
 Jihlava
Preview: SFC – Liberec

SFC hostí Liberec. Skuhravý velí: Nesmíme dělat naivní ptákoviny

10.08.2018, autor Redakce
Opava – Fotbalisty Slezského FC čeká v sobotu čtvrtý pokus ve FORTUNA:LIZE na to, aby si připsali první bodový zisk. Do cesty se jim postaví liberecký Slovan, který z postu hlavního kouče vede ex-hlučínský obránce se slovenským pasem Zsolt Hornyak.

„Zápas s Libercem vnímám jednoduše jako ten, že už potřebujeme body. Ty pro nás budou velkou vzpruhou,“ poznamenal trenér Opavy Roman Skuhravý. Slovan zatím v této sezoně vyhrál úvodní zápas s Karvinou, poté prohrál o gól na hřišti úřadujícího mistra z Plzně a následně zachraňoval remízu s Teplicemi. „Je to šikovné a pohybově dobře vybavené mužstvo. Viděl jsme je naživo v zápase s Teplicemi. Čeká nás zajímavá prověrka,“ míní šéf opavské lavičky.

Liberečtí během letního přestupového období přišli o kapitána Vladimíra Coufala, posily lovili hlavně ve druhé lize. Pešek, Mashike či Pázler patřili v uplynulém ročníku ke hvězdám Fortuna národní ligy. O Peška měl zájem i Roman Skuhravý. „Kluby jako Opava nemají možnost brát jinde než ve druhé lize. Liberec jde podobnou cestou. Vytáhl si bezesporu zajímavé a šikovné hráče,“ konstatoval opavský stratég.

Opava se v prvních třech kolech prezentovala výkonem, který zaujal, bohužel ale nepřinesl body. „Pokud chceme uspět, nesmíme dělat naivní ptákoviny jako v prvních třech zápasech. Určitě si budeme chtít pomoci silou a standardními situacemi, které mohou znamenat pro Liberec problém,“ prozradil Roman Skuhravý.

K případné sestavě řekl: „Až na Kayambu a Žídka jsme kompletní, ale změny přijdou. Uvidíme, jak budou hráči vypadat.“ Na otázku, kdo se objeví mezi tyčemi, Roman Skuhravý odpověděl: „Vilda Fendrich zachytal na Slavii velmi dobře, ale pro mě je jedničkou Vojta Šrom. Tady jasno nemám. Stejně tak, zda se v sestavě objeví Pavel Zavadil. V jeho prospěch hovoří zkušenost. Proti počasí a to, že jedeme v den zápasu.“

Sobotní zápas má na brněnském stadionu v Srbské výkop od 17 hodin.

Informace pro fanoušky

Pro fanoušky, kteří se chystají vyrazit do Brna, jsme připravili souhrn důležitých organizačních informací, který naleznete v samostatném článku na webu.

Brány stadionu se otevřou hodinu před výkopem, tj. v 16.00. Souběžně s otevřením stadionu se pro fanoušky Slezského FC otevře také fanshop za sektorem M brněnského stadionu, kde budou k dostání trika, šály či dresy. Otevřen bude hodinu před zápasem, v provozu zůstane do konce prvního poločasu.

Stadion na mapěPro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies