oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
pátek 25.1., příp.
SFC Opava 
od 15:00
 Jihlava
Rozhovor – Jaroslav Svozil

SFC má první bod. Bude to vzpruha, věří Jaroslav Svozil

12.08.2018, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Brno – Slezský FC urval první ligový bod, ale žádná hitparáda to na hřišti nebyla. Výsledek ovšem může opavské fotbalisty nakopnout, jak věří obránce Jaroslav Svozil. Pilíř defenzivy SFC ukázal, že je naprosto klíčovým mužem sestavy. Čistě odebíral míče soupeřům a obětavými last-minute zákroky často vytáhl tým z nouze.

Přitom první poločas nic nenasvědčoval tomu, že by mohli Slezané uspět. „Nedokázali jsme si dát víc přihrávek po sobě. Ztráceli jsme jednoduché míče. Nebyli jsme to my. Takhle to ve fotbale bohužel někdy je, že třeba poločas je hluchý. Se štěstím jsme to uhráli na 0:0 a ve finále můžeme být rádi za bod,“ přiznává opavský obránce.

Slezané mohli brzy prohrávat, jenže gól po zásahu Mikuly rozhodčí neuznali, protože liberecký obránce dosáhl branky rukou. „Jsem rád, že to rozhodčí vyhodnotil takto. Kdyby byl gól, bohužel. Byla sice ruka, ale rozhodčí na to má dvě, tři sekundy, aby na to nějak zareagoval. Vidí to z dálky, takže nemá ideální pohled. Jsme lidi. Kdyby to nezapískal, člověk to nezmění a nemělo cenu by se dál vztekat,“ pokračuje.

Pak Opavští přidali. V úvodu druhé půle jich bylo plné hřiště. Paradoxně v době, kdy si vytvořili nápor, udeřil Slovan. Co se stalo? „Snažíme se mít co nejvíc hráčů vepředu a mít rychlou rozehrávku. Teď nevím, zda jsme při ní chybovali, nebo jsme předtím ztratili míč. Liberečtí hráči to vyhodnotili dobře a zaslouženě z toho dali branku,“ povídá Svozil.

Slezský FC hnalo dopředu více než dvanáct stovek fanoušků. „Naši fanoušci jsou vždycky skvělí. Jeden vedle druhého nás podporují a povzbuzují nás za každého výsledku. Touhle cestou bych jim chtěl poděkovat. Jsem nesmírně rád, že za námi jezdí i do Brna. Byť ve dvanácti stovkách. V Opavě by to bylo jiné kafe, ale každý hlas se počítá,“ ví stoper Opavy.

Eskadra ze Slezska po remíze 1:1 s Libercem zapsala vůbec první ligový bod v sezoně. „Je fakt, že zápas asi nebyl moc k pokoukání, ale myslím si, že remíza pro nás může být vzpruha,“ dodává na závěr Jaroslav Svozil.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies