oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 29.1., příp.
SFC Opava 
10:30
 Uničov

SFC v Brně vyzve Karvinou. Zaostáváme v agresivitě, ví Skuhravý

24.08.2018, autor Redakce
Opava – Zápas o šest bodů. Takhle lze nazvat sobotní duel mezi Slezským FC Opava a Karvinou. Hosté ještě nebodovali, Opavští mají na kontě jeden bod. Poslední vystoupení obou týmů sice skončilo porážkami, nicméně Karviná proti Plzni odehrála dobrý zápas, kdežto výběr trenéra Romana Skuhravého chytil v Boleslavi šestku.

„Pro mě se nic nemění. Máme za sebou pět zápasů, v nichž jsme se nějak prezentovali. Další duely, které nás čekají, nebudou jednoduché, ten sobotní bude umocněn tím, že oba týmy ho potřebuji zvládnout,“ řekl trenér Slezského FC Opava Roman Skuhravý. „Ze zkušenosti vím, že pokud budeme tlačit na pilu, nebude to dobré. Vím, v jakém rozpoložení kluci jsou. Pracujeme na tom, abychom předvedli výkon, který nás může přivést k úspěchu,“ prozradil kouč SFC.

Podle Skuhravého slov jsou Karvinští před sobotou v menší výhodě: „Umí hrát krizové zápasy. Nás čeká od doby, co jsme spolu, takové utkání poprvé. Věřím, že v náš prospěch bude hovořit to, že jsme déle pospolu. Karviná má dobré hráče. Budínský je charakteristický svou dobrou střelou. Wágner je nebezpečný ve vápně. Dokáže si najít klíčovou situaci a dobře zakončit. Máme menší tlak do brány, v sobotu bude rozhodovat chladnější hlava.“

Po debaklu v Mladé Boleslavi hovořil opavský stratég o tom, že si musí udělat analýzu posledních pěti zápasů. „Dostáváme triviální góly. V lize není mužstvo, které by inkasovávalo lacinější branky než my. Nejsme tolik kompaktní v útočné fázi. Největším problémem je ale to, že zaostáváme v agresivitě,“ odkryl Roman Skuhravý.

K sestavě, která vyběhne proti Karviné na trávník, trenér uvedl: „I s pohárem nás čekají tři zápasy v sedmi dnech. Proti Karviné i Jablonci by měla vyběhnout totožná sestava. Chceme ji ustálit.“

Utkání proti Karviné startuje na brněnském stadionu v sobotu 25. srpna s výkopem v 17 hodin.

Informace pro fanoušky

Individuální doprava a parkování v Brně

Byla vytipována záchytná parkoviště v blízkosti Městského fotbalového stadionu s dobrou dostupností dálnice pro opavské fanoušky, kteří se chystají vyrazit do Brna po vlastní ose:

K využití je parkoviště u nákupního centra Královo Pole (Cimburkova 4, Brno). Na stadion je pak nejjednodušší přepravit se autobusovou linkou č. 67

Zastávka NC Královo Pole ve směru Jundrov, výstup zastávka Skácelova, viz. plánek na webu Mapy.cz.

Další doporučené odstavné plochy v lokalitě:
Odstavná plocha stadionu Za Lužánkami (ul. Sportovní 2a – za hotelem Boby centrum).

Na stadion je pak nejjednodušší přepravit se linkou č. 67. Zastávka Sportovní ve směru Jundrov, výstup zastávka Skácelova, viz. plánek na webu Mapy.cz.

Ze zastávky Skácelova pěší přesun dle plánku.

Parkoviště pro hostující fanoušky je umístěno v blízkosti stadionu přímo za sektorem C.

Rozdělení sektorů na brněnském stadionu

Vzhledem k bezproblémovému průběhu utkání na Spartě, proti Zlínu a se Slavií je po dohodě s Policií ČR a brněnskou Zbrojovkou přesunut sektor pro opavské vlajkonoše do sektoru M. Pro ostatní fanoušky, kteří navštíví toto utkání a taktéž pro držitele permanentních vstupenek na zápasy SFC i Zbrojovky Brno, jsou vyčleněny sektory J, K, L a M.

Pro držitele permanentních vstupenek na hlavní tribunu A opavského stadionu jsou vyčleněny sektory A a B na hlavní tribuně stadionu Srbská. Vstup na hlavní tribunu je umožněn pouze přes pokladnu A vedle zákaznického centra.

S ohledem na to, že na brněnském stadionu jsme díky vstřícnému postoji města Brna a fotbalového klubu Zbrojovka Brno v dočasném azylu, důrazně žádáme všechny diváky, aby dodržovali Návštěvní řád tamního stadionu.

Vstupenky

Vstupenky budou k dispozici v sobotu dvě hodiny před výkopem na pokladnách brněnského stadionu. Brány stadionu se otevřou hodinu před výkopem, tj. v 16.00.

Na pokladnách bude k dostání také rozšířený klubový zpravodaj – Žlutomodrá Opava.

Fanshop

Souběžně s otevřením stadionu se pro fanoušky Slezského FC otevře také fanshop za sektorem M brněnského stadionu, kde budou k dostání trika, šály či dresy.

Informace pro média

Akreditováni novináři budou mít své akreditace nachystány k vyzvednutí v Zákaznickém centru Zbrojovky (ulice Srbská) dvě hodiny před utkáním.

Plánek brněnského stadionu