oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 25.1., příp.
Slezský FC Opava 1
GKS Tychy 2
středa 29.1., příp.
Zlaté Moravce 
od 14:00
 SFC Opava
Rozhovor – Ivan Kopecký

Po špičkách chodit nebudu, tvrdí Kopecký. Revoluci ale nechystá

06.09.2018, autor Redakce
Opava – Má před sebou náročný úkol. Navázat na práci úspěšného předchůdce Romana Skuhravého, který svým přístupem a ofenzivním fotbalem pobláznil slezskou metropoli. Nový kouč Ivan Kopecký bere opavské angažmá jako velkou výzvu.

Ve čtvrtek dopoledne s týmem absolvoval úvodní trénink. „Moje pocity jsou zatím velmi dobré. Nezačínám poprvé trénovat. Vím, jak to v trenérském řemesle chodí. Trénink se nám vydařil. Bylo to dobré,“ pochvaluje si nový trenér opavských fotbalistů.

Dosavadní kouč Roman Skuhravý v klubu z rodinných důvodů skončil, teď má tým na povel jeho velký kamarád. „S Romanem jsme spolu dělali trenérskou školu. O fotbale mezi námi proběhla spousta diskuzí. Vždycky si s ním mám co říct. To, co tady dokázal, bylo fantastické. I proto jsem tady byl na stáži. O Opavě jsme se spolu bavili,“ přiznává Ivan Kopecký.

„Roman tady odvedl velký kus práce a vtisknul mužstvu nějakou tvář. Chci na něj samozřejmě navázat, ale nechci chodit po špičkách. Cokoliv se může změnit, ale velkou revoluci dělat nebudu,“ hlásí.

Slezané nejčastěji nastupují v netradičním rozestavení 3-5-2, plánuje v něm Kopecký setrvat? „Jak už jsem naznačil, nechci tady bořit nějaké zaběhnuté principy. Uvidíme podle situace. Je to věcí kádru a typologie hráčů,“ pokračuje.

Svůj první zápas odkoučuje v pátek na půdě Prostějova, se kterým si Opava na reprezentační pauzu domluvila přípravný zápas. „Chci vidět všechny hráče, takže mezi ně rozdělím zátěž, aby byli všichni v akci,“ prozrazuje.

V lize ho pak čeká ostrý křest ohněm, Slezané se představí na půdě českého šampiona z Plzně. „Je to krásná výzva. Nic lepšího nás nemohlo potkat,“ těší se Ivan Kopecký.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies